Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a munkahelyi alibizésről?

Figyelt kérdés

Az egész onnan indult,hogy szereztem két diplomát.Egy gépészmérnökit meg egy közgazdaságit.De, egyiket sem szerettem, mindkettő nyögvenyelősen ment, mint amikor az embernek be kell vennie a borzalmas ízű gyógyszert.Tanulni sem szerettem igazán, olvasni sem, csak az ambícióim mindent felülírtak, amik arról szóltak,hogy legyen egy kényelmes irodai munkám,magas fizetéssel.


Munkahelyeken jellemzően alibizok, ez az alatt azt értem,hogy úgy teszek, mintha dolgoznék, adok a látszatra, de közben meg nem.Emiatt a teljesítményértékeléseim mindig pozitívak.Aztán, 2-3 év után miután kiesnének a csontvázak a szekrényből,kiderülne,hogy gyenge a tudásom,olyankorra vagy a cégen belül váltok más területre vagy munkahelyet váltok és kezdődik elölről.


Eddig mindig bérben feljebb jutottam a váltásokkal, még sohasem rúgtak ki, jól tudtam színészkedni, megjátszani magam.

De, azt gondolom, hosszútávon ez nem fog működni.Hogyan lehet erről "leszokni"?


2023. máj. 28. 19:51
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Ezt pontosan ugyanígy kell csináld tovább. Mivel hogy évekig tudod húzni, mire nagy gondokat észre vesznek ha egyáltalán vannak, és tudod mi a minimum h évekig ne bukj le, ezt így kell folytasd.


Ez a kérdés kb olyan, mintha azt kérdeznéd, hogyan szokj le az eszcájggal való étkezésről rá a kézzel való zabálásra.

2023. máj. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

„...hosszútávon ez nem fog működni”


Ó, dehogy is nem, nem is gondolnád hogy mennyi "klónod" van szerte Magyarországon, főleg a multiknál :)))

2023. máj. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Na, hát én meg inkább rászoknék erre. Mert belém meg pont azt neveltek, hogy szar fizetésért is nyujtsunk 200%-ot, logjon a belünk, mert azzal leszünk előrébb. Most jövök már erről lefelé.

Nincs veled semmi gond.

2023. máj. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Te csinálod jól.
2023. máj. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Keress olyat amit szívesen csinálsz.
2023. máj. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Biztos nem csinalnek olyat amit nem szeretek csak h ne kelljen "semmit" csinalnom
2023. máj. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Dicsekszel?
2023. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy, ha 2-3 évedbe telik lebukni. Vagy inkább a vezetés piszkosul gyenge. Vagy inkább a 2 együtt. 😃
2023. máj. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 totolala válasza:
Megnyugtatlak, a multiban dolgozó mérnökök, és "managerek",-a ezt csinálja mint te. :)
2023. jún. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!