Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy egy munkahelyen ki akarták provokálni, hogy felmondjatok, csak hogy ne kelljen végkielégítést fizetniük?

Figyelt kérdés
Tehát hogy határozatlan idejű szerződéssel már ott dolgoztatok annyi ideje, hogy ha elküldenek, akkor járt volna nektek egy vagy több havi végkielégítés. És ezt nem igazán akarták volna kifizetni, de ugyanakkor valamiért mielőbb meg akartak volna szabadulni tőletek, ezért gyermeteg módszerekkel távozásra próbáltak bírni. Ha igen, hogy történt, miket vetettek be?

2023. jún. 4. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen eset van.


Velem is próbálták egyetlen egy helyen, de nem sikerült. Megvartam hogy ők mondjanak fel. Nyilván nem akartam otthagyni a jó kis végkielégítésemet.

2023. jún. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1: És mikkel próbálkoztak?
2023. jún. 4. 10:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt hosszú lenne leírni, mobilról nem is akarok annyit potyogni. De mindenféle válogatott módszerekkel. Kirekesztes, munkámban hibák keresése, kis hiba felnagyitasa, hátam mögött próbáltak besarozni a többi kolléga előtt, de nem sikerült, stb.
2023. jún. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk több embernél is próbálkoznak, de nem mondanak fel, kitartanak, igazuk is van a munkatársaknak, a végkielégítés JÁR!
2023. jún. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lelki terror bármilyen fajtáját, mbbingra utaló jeleket szerintem rejtett kamerával (testkamera, kémtoll) rögzíteni kell mindentől függetlenül, egyébként pedig szerintem egy próbát megér, hogy ügyvédi felszólítással egyszer figyelmeztetni: jobb esetben sima ügyvédi felszólítással azért talán nálunk is be lehet szaratni őket, ezek szerencsés esetben azért nem túl erős emberek, pitiáner kápók is akadnak köztük. Sajnos ami egy esetleg tényelg éélesen bevetendő pert illeti, sajnos a mobbing elleni fellépés még Franciaországban is kissé szűz terület, ahol pedig büntetőjogilag, (egy év bortönnel) is tételesen büntethető a mobbing, mi ugyan balkán vagyunk, de elvileg a mobbing nagyon erős nem anyagi kárt is jelent a sértettnek, így azért jogilag elvileg nálunk is meg lehetne szorongatni egy céget vele.
2023. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonképpeni kérdésre nem feleltem elébb. Sajnos ilyen velem pont életem egy nehéz szakaszában volt, gyakorlatilag ilyen afféle gyanús vödörfejű sötét elemek közt dolgoztam, majdhogynem csicskatartók közt.


Programozóként dolgoztunk harmadmagammal ilyen vödörfejű elég sötét figurák közt, akik maguk meséltek a NAV-val meg a bíróságaokkal kapcsolatos adóscsalásos jellegű pontosan nem érthető ,,múltbeli'' ügyeikről. Ami meg minket munatársakat illet, mindhármaan elég autisztikus személyiségek voltunk, a ,,főnök'' külön gonddal válalogatta össze a sebezhető elemeket. Volt egy szenior kolléga, akit a paranoid ,,főnök'' elmart, ennek ellenére mediorokként is szakmailag úgy-ahogy felnőttünk a feladathoz (egy többé-kevésbé legális webshop felállítása), de végül aztán a főnökön kitört a paranoid bűnbakkeresesés, teljesen nevetséges szakmaiatlan vádak képezték a napi szinten egyre jobban elhatalmasodó mukahelyi terrort.


Ez persze még nem is lenne szokatlan hazánkban, az igazán megdöbbentő viszont a munkatársak kollektív gyávasága volt, enélkül nem is lett volna lehetséges.


Azt, hogy énutánam a lapítókra is rákerült-e a sor, azt nem tudom, de elég valószínű osztoztak sorsomban, mert alig három hónappal távozásom után már a munkatársaim LinkedIn-profljai is arról árulkodtak, hogy új helyen dolgoznak.

2023. jún. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én végül felmondtam. Többször is. Fő az egészség!
2023. aug. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Volt bizony. kettő évig (igen, kettő évig ) tartott a hadművelet részükről, le se írom, miket csináltak mert napestig írhatnám.


Csak 1-2 példa: távollétemben feltörették a szekrényemet fizikai erőszakkal, és minden cuccomat kiszórtak a padlóra, összevissza, mert "kerestek " valamit-hogy mit azóta se tudni.

- kitiltottak a levelezésből minden levelet csak másolatban kaptam meg, és persze a határidős levelek érdekes módon eltűntek útközben és ezekért lehetett írásbeli figyelmeztetéseket adni

-diplomás emberként rám bízták a gondnok helyett a kukák kihúzgálását (ha nem csinálod meg, kirúglak!!!) megcsináltam


ez kettő évig tartott. majd behívtak közös megegyezés teljes végkieg, 4 havi felmondási idő végig felmentve a munkavégzés alól....


NYERTEM!

2023. aug. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%

8

Nyertél?

Nézőpont kérdése.

Szerintem jó szerencsével megúsztál infarktust, agyvérzést, stroke-ot.

Lehet gerinced ... és lehet végkielégítésed.

Én tuti nem huzgáltam volna a kukákat. Mondjuk nem is maradtam sehol addig, amíg ilyen húzásokra kényszerültek a feletteseim.

2023. aug. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

"Nyertél?


Nézőpont kérdése.“


NEM nézőpont kérdése mert arról szólt az egész hogy magamtól menjek el és ne kelljen 1 petákot se fizetni. NEM jött be, mindent kellett fizetni, tehát NYERTEM.

2023. aug. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!