Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha megszunik a munkahelyem,...

Ha megszunik a munkahelyem, de lesz jogutodja, ahova engem automatikusan felvesznek, kerhetek jogosan vegkielegitest azzal az indokkal, hogy en az uj cegbe mar nem kivanok atmenni?

Figyelt kérdés
2022. szept. 10. 06:30
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Végkielégités akkor járna, ha nem akarnának átvenni a másik cégbe, és elküldenének.
2022. szept. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem kérhetsz
2022. szept. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2022. szept. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Ha jogutódja van, akkor lényegében nem szűnik meg, csak átalakul. Tehát megy minden tovább.
2022. szept. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Es ha egyszeruen nem irom ala az uj munkaszerzodesem a masik ceghez, akkor mitortenik?
2022. okt. 1. 07:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor azonnali hatállyal felmondtál. Nem kapsz akkor sem végkielégítést.
2022. okt. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nem mondtam fel, az én állspontom szerint csak nem fogadtam el egy egyoldalú szerződésmódosítási kérelmet.


Ha elém raknak egy papírt hogy másnaptól kevesebb a fizetésem, és esetleg máshova kell járnom dolgozni, akkor azt is köteles vagyok elfogadni? Ennyi erővel soha nem rúgnánank ki embereket, csak vállalhatatlan kondíciókkal raknának a munkavállaló elé egy szerződést, és akkor meg van spórolva a végkielégítés.


(amúgy nem vagyok jogász, szóval ha te az vagy, akk nem okoskodok tovább, én csak internetről próbálok tájékozódni mi van ilyenkor)

2022. okt. 1. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!