Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A mai nappal (jun. 5.) 30...

A mai nappal (jun. 5.) 30 napos határidővel felmondtam a munkahelyemen. Meddig tarthat itt a munkáltatóm?

Figyelt kérdés
Ugye jul. 5-én jár le a felmondási idő, viszont én jul. 1-jén már az új helyen kezdenék. Gond lehet belőle az utolsó 5 napot egyszerűen ellógom?
2023. jún. 5. 16:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Részarányosan kivehető szabadságom sajnos már nincs
2023. jún. 5. 16:32
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg megegyezni, hogy azt a pár napot engedjék el ne ragaszkodjanak hozzá.

Nálunk ebből nem szoktak problémát csinálni.

2023. jún. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a főnök rendkívül kicsinyes bosszún töri a fejét. Ha az utolsó öt napot ellógom, létezhet az hogy az utolsó havi fizetésemet már nem utalja? Nem sok kedvem van munkaügyi bíróságra járni…
2023. jún. 5. 16:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem teheti meg, viszont egyezz meg vele, hogy vagy eltekint a felmondási idő utolsó pár napjától vagy menj el betegállományba.

Az új helyen szólj, hogy nem akarnak eltekinteni a felmondási időd letöltésétől gondolom belemennek hogy pár nappal később kezdj.

2023. jún. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az új cég és a régi cégem között elég nagy gyűlölet van, és a régi főnököm mindent megtesz, hogy apróbb stiklikkel hátráltassa, hogy az új cégben elkezdjem a munkát :( Szóval biztos hogy nem fog elengedni hamarabb. Lehet jogi következménye, ha az júl 1-5. között egyszerűen már nem jelenek meg?
2023. jún. 5. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:

"Lehet jogi következménye, ha az júl 1-5. között egyszerűen már nem jelenek meg?"

Lehet.

2023. jún. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát így, hogy mindenképpen keresztbe akar tenni, így lehet. Akkor az új céget céloznám meg, hogy engedje meg, hogy csak egy héttel később kezdjél, szerintem ez a járhatóbb út, nem törvényszerű, hogy mindíg elsején kell egy céghez belépni. Ja és számíts rá, hogy a kilépő papírjaidat is majd a 4.-5. napon fogod postán megkapni, bár ettől függetlenűl fel tud venni a cég, ha akar, de vannak merev cégek, amik ehhez is és az elsejei kezdéshez is ragaszkodnak valamiért. Sok sikert az új cégednél!
2023. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!