Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyikunknek van igaza?

Melyikunknek van igaza?

Figyelt kérdés

Adott egy munkahely, ahova napi szinten 200km-t vezetek oda-vissza sajat autoval. Az uzemanyagot a ceg allja, ezzel nincsen problema. Egyik baratommal egyutt megyunk, mert mindketten ott dolgozunk. A haveromnak nincsen autoja, ezert marad csak az enyem.

En arra gondoltam, hogy mivel az en autom kopik, olajcsere, ujratoltes, ilyenek miatt havi, vagy kethavi szinten elkernek tole egy jelkepes osszeget, hogy ne egyedul kelljen allnom a munkahelyi dolgokat. Egyebkent kb 5-10.000Ft-ra gondoltam.

Oke, hogy az en autom, de nem csak az en celomat szolgalom vele. Neki egy percet nem kell vezetnie, alszik oda-vissza. + mivel legjobb baratom, ezert munkan kivul is allandoan egyutt logunk, es mivel csak nekem van autom, ezert en megyek erte, viszem haza, konkretan mindenhova, ahova szem szajnak ingere… es egyszer nem kertem el uzemanyag penzt tole.

O arra hivatkozik, hogy neki pont ezert nincsen autoja, hogy ezeket a koltsegeket megsporolja. Viszont en orulnek neki, ha nem rajtam sporolna mindazok utan, amit en megteszek erte. Akkor jarjon be tomegkozlekedessel

Egyebkent nem a penzezesen van a hangsuly, mert jol keresunk amugy, hanem inkabb az elven, es a hozzaallasan. Kicsit kihasznalva erzem magam.


Mivel mindkettonknek mas a nezopontja, ezert kerdezem a tieteket. Mit gondoltok?



2023. jún. 7. 13:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
49%
Miért van lepontozva a 10-esem? Ennyi humorérzéketek sincs? Mellesleg a poén fele igaz, egyeseknek tényleg lenne ilyenkor pofájuk kölcsönkérni az autót.
2023. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Az az igazsag, hogy o teljesen azt gondolja, hogy en ezzel ot hulyere akarom venni, es lehuzni ot feleslegesen. Mert mit gondolok, hogy o majd az en automba fog fizetni, amikor neki konkretan ezert nincs, hogy ne kelljen ra koltenie.

Nekem meg talan tul jo a lelkem ahhoz, hogy ezt elengedjem neki.

Igazabol tudom, hogy egy kis gorcs, tudom mit miert csinal, direkt provokalja a masikat, mert o ezt elvezi. De sokan vevok ra. Tudjatok, tipikusan az a szorakoztato szemelyiseg, aki mindig kitalal valamit, hogy jol erezzuk magunkat. Mindegy, probalok vele beszelni errol tovabbra is, mert szeretnem, ha nem ilyen felfogasa lenne, plane velem szemben.

Ami talan meg sokaknak vicc kategoriaba fog tartozni, en 19/lany vagyok, o pedig 21/fiu.

2023. jún. 7. 21:07
 13/18 anonim ***** válasza:

"Az az igazsag, hogy o teljesen azt gondolja, hogy en ezzel ot hulyere akarom venni, es lehuzni ot feleslegesen"


Dehogy gondolja azt! Azt gondolja, hogy jól lehúz téged, mert megteheti. Nyilván amikor megemlíted, hogy bele kellene adnia az bejárás költségeibe, néz rád nagy bociszemekkel, amíg te nem viszakozol sűrű elnézések közepette. A hátad mögött meg jót röhög rajtad.

2023. jún. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Te akarod elhúzni őt? Hát akkor járjon egyedül és nem lesz lehúzva.
2023. jún. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Az élősködő barátodtól nyugodtan kérj el havi 10 ezret. Ha ebbe nem megy bele, akkor ideje, hogy megszűnjön ez a haverság, húzza le a jó édesanyját. Ja és járjon busszal, utána majd értékeli a kényelmet és a nyugodt utazást.
2023. jún. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
2 havonta ötezer nem sok, és ezen kívül ingyen van a fuvar. Én többet kérnék, mert nincs ingyen semmi. Nekem is van autóm, bőven tudom mi az a kopás, meg szerviz. Ne szégyelld magad, kérd el tőle! Én a haverod helyében havonta adnék valamennyit, nem várnám el, hogy ingyen fuvarozgass.
2023. jún. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az ilyen számító barát nem barát, hanem egy élősködő.
2023. jún. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Senior Séf ***** válasza:
100%
Megértelek, kérdező. Az külön "öröm" lehet számodra, hogy melletted alszik, míg te egy mp-t se lazíthatsz a figyelmeden. Bármennyire jó sofőr vagy, azért ez is munka.
2023. jún. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!