Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mégsem volt igaza apámnak?

Mégsem volt igaza apámnak?

Figyelt kérdés
Egész életem végigkísérte apám azon tanácsa, hogy "mindig dolgozz többet, mint amit megfizetnek". Őszintén hittem benne, úgy gondoltam, hogy előbb-utóbb megtérül a munkám és értékelni fogják, de sajnos egyelőre csak azt tapasztalom, hogy kizsákmányolnak. Járműmérnöki diplomám van és 3 éve egy autószerelő műhelyben dolgozom teljes állásban, 400 nettóért. A cégnél én vagyok az egyetlen diplomás, és a többi szerelők is ugyanannyit keresnek mint én. Úgy gondolom, hogy jó vagyok a szakmában és lelkiismeretesen dolgozom, mégsem vagyok kellően értékelve. Apám már 7 éve nincs velünk, és most belegondolva neki is ugyanígy telt az élete. Keményen és lelkiismeretesen végigdolgozta az életét, és mégis nincstelenként halt meg. Nem azért mert elherdálta volna, csupán effektíve keveset keresett a befektett munkához képest, mert mindig többet dolgozott, mint amennyit megfizettek. Soha nem térült meg igazán a munkája, a környezete is kihasználta, barátainak/ismerőseinek sokat dolgozott vagy segített ingyen, amit később semmivel sem viszonoztak.

2023. jún. 10. 09:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem keresel olyan munkát, ahol tudod kamatoztatni a diplomád?
2023. jún. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Egy olyan rendszerben nem is lehet előre jutni ahol fix órabéred van és fix munkaórád..


Ha olyan jó vagy és minőségi munkát csinálsz, akkor legyél vállalkozó. Nálunk van autószerelő, aki az elején csak olajcserét végzett a kocsikon. Semmi mást. Mégis megélt belőle. Most már van műhelyen, és több dologhoz ért, viszont villamossághoz nem nyúl. Ezt is meg lehet csinálni.

2023. jún. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Attól függ. Nekem volt egy jó munkahelyem, ahol így dolgoztam, igazából a saját fejlődésem érdekében vállaltam be többet és "nehezebb" munkát mindig, de honorálták is, szinte folyamatosan vitték feljebb a fizumat.

Viszont bármelyik másik munkahelyemet veszem alapul, inkább az lenne releváns tipp, hogy annyit dolgozz, amennyi a minimum elvárás, és ne többet.


Ha valamire vinni akarja az ember, vagy ki kell fogni egy olyan helyet, ahol fejlődsz, ezt figyelik, és mehetsz feljebb, vagy saját vállalkozást kell alapítani.

2023. jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ne a fizetésedhez képet dolgozz, csak csináld meg rendben, amit elvárnak, és időnként fűszerezd némi hozzáadott értékkel, okoskodás meg mások felelősségi körébe pofátlankodás nélkül! Itt az apró, de kedves hozzáadott érték a kulcs, szerintem az öreged is full ezt értette azalatt, amit mondott. Nem a normát kell túlteljesíteni (mármint nem látványosan és nem is mindig), hanem az önállóságodról és a rátermettségedről kell bizonyossá tenni a megbízóidat, hogy ténylegesen "megbízzanak" benned, bakker. Mondhassák, hogy spurkáefté ugyanaz mint két éve, aztán emlékszel, hogy nem baj, ha kicsit vastag, ne csiszolják túl az illesztésnél, és nyerő vagy, ésszel élsz. Minőségben kell "többet" "dolgozni", legalábbis általában. Ez maga a hozzáadott érték. A nehéz napokon meg ne a kifogást keresd, hanem valld be azt, ami igaz "a vádakból", és tiszta szívvel kérd a segítséget anélkül, hogy bárki idejét a kelleténél jobban (!!!) rabolni akarnád! Nem egy rocket science, emberségről beszélünk, amit egy idő után alapszinten nyugodt szívvel el is várhatsz, főleg ha el tudod adni a gondolatát még az ütődött (nem biztos ám...) főnökeidnek is. Legtöbbször túl sok van mindenkin, és tényleg csak az segít, ha jók vagyunk egymáshoz.
2023. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nyilvan nem volt.
2023. jún. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ingyen dolgozni nem kell de akkor is rendes munkát kéne végezni ha csak keveset fizetnek érte.

Aki szrik bele alapon csinál az tuti nem fog előrébb jutni.

2023. jún. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2023. jún. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Legyen öntudatod,hallgas a mrgerzéseidre te életed te ismered magad a legjobban
2023. jún. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2023. jún. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2023. jún. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!