Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nincs meg elektronikus...

Miért nincs meg elektronikus formában a TB kiskönyv?

Figyelt kérdés
2017-ben kezdtem először dolgozni, akkor már bőven volt internet meg felhő. Az előző helyről még nem kaptam meg a kiskönyvet, amikor elkezdtem itt dolgozni és azt mondt a hr-es, hogy azt mindenképpen verjem le rajtuk, mert ha nincs meg, akkor nem lesz nyugdíjam, mert minden abban van és elektronikusan nincs. De miért nincs? Miért jobb az, hogy papír formában van csak, ami vagy megvan, vagy nincs, mert elveszett, nem találom stb. Aztán akkor nem kapok nyugdíjat... bár lehet amúgy se :D
2023. jún. 14. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy valahol tutira megvan az adat, több ismerősöm is elvesztette már.
2023. jún. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bebaszna, ha csak az alapján kapnánk a nyugdíjat. És ha valakinek leég a háza és odaveszik?
2023. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ügyfélkapuval itt meg tudod nézni a biztosítási jogviszonynál:


[link]

2023. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mire való ez a szar. Nekem 3db is van belőle, mert mindenki újat adott 🤷‍♂️


Én a #3 által linkelt oldalon szoktam megnézni, hogy bejelentett-e a munkáltatóm az új állásomba. Abból kb tudom, hogy rendben vannak a dolgok.

2023. jún. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És azt elég lesz majd mutatni ha jön a nyugdíjas kor?
2023. jún. 15. 09:02
 6/6 anonim ***** válasza:
91%
Megvan már elektronikusan is, de egyelőre papíralapon is kötelező.
2023. jún. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!