Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi ez a légkondi mánia az...

Mi ez a légkondi mánia az irodákban?

Figyelt kérdés
Én szerencsére olyan helyen dolgozom ahol nincs légkondi, irodai munka. De a többi ismerősöm multinál, kb semmi beleszólásuk nincs a légkondicionálásba és egész nap dideregnek odabenn. Én el sem tudnám képzelni, hogy ülőmunkát végezzek úgy, hogy közben dől rám a hideg. Még úgysem, hogy most is zárt ruházatban vagyok.

2023. jún. 19. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Mi az, most is tartják a szabályt, hogy nem lehet 18 foknál több? Az a vicc, hogy télen takarékosságra hivatkozva nem lehetett fűteni, most meg klímázni lehet/kell?


Egyékbként 30-35 fokban bent büdösödni sem jobb.

2023. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
A legtöbb ember nem szeret tartósan 26-28 fokban ülni.
2023. jún. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Hát én nem tudnék 32+ fokba egész nap dolgozni mert szét sülnék. Minden kultúrált munkahelyen van légkondi.. és ez így van jól.
2023. jún. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Be lehet az állítani 24-25 fokra is.Az meg nem hideg.

A világon több millió klíma van,meg az autókban is,de hát mindenki egy légkondi mániás őrült,csak te nem.

2023. jún. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
2-3 értem én hogy jó ha van, de akkor is megy amikor már fázol és nem tudod szabályozni
2023. jún. 19. 14:46
 6/13 anonim ***** válasza:
57%

Őszintén szólva én szívesebben fázok mint hogy hőgutát kapjak. Ha hűvös van akkor magamra dobok egy kardigánt és kész.

Amúgy ha mindenkinek rossz a hőfok, akkor biztos lehet kérni hogy állítsanak rajta.

2023. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk nem a hőfok, hanem a levegőáramlás erőssége van rosszul beállítva, és nem tudjuk szabályozni. Valami idióta kitalálta annak idején, hogy irodába jó lesz az ipari klíma, nem lett jó. Olyat szereltettek be (open office), amiket nagy belmagasságú raktárakba terveztek. Azt ültetném alá, aki kitalálta, hogy ez így jó lesz, nem értem, miért nem vétózta meg a munkavédelmis. Nekem az ízületeimnek ártott, és még nem is vonható felelősségre ezért jogilag a cég, mert bárhol lehet klíma, boltban, tömegközlekedésen (nekem otthon nincs, ventilátort használok kis lakásban). Most a nagy fűtés spórolás után a klímákra vonatkozó szabály az, hogy nem lehet hidegebb 24°C-nál. Viszont van egy központi beállításuk ezeknek, és ha ott rosszul van beállítva, az irodákban a kis paneleken nem nagyon lehet ezt korrigálni.
2023. jún. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
A kérdezőnek abban igaza van, hogy mindig annak állítják be az ideális hőfokot, akinek nagy szája van. A többi meg miatta szív.
2023. jún. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%

Ugyanolyan cirkusz van a belőle, mint a fűtésből, meg a szellőzetésből.

Légkondit be nem kapcsolják, mert jujjj beáll a derekuk tőle. Inkább ablakot nyitnak, aminek eredménye az olyan brutális huzat, hogy gyakorlatilag szélvihar van az irodában. Na, akkor meg az összes többinek fáj a füle, meg a dereka.

2023. jún. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs légkondi az irodában, viszont kíváncsi lennék, mit szólnál hozzá, ha nálunk kellene dolgozni. Ugyanis az épület viszonylag jól szigetelt, van egy hátsó lépcsőház, ami nem. Az irodák ajtajain alul be tud jutni a levegő a 2 3 személyes irodákba. Nos a hátsó lépcsőház ajtaja a fűtés vége, április 20 körüli dátum óta "véletlenül" éjszakára, hétvégére nyitva maradt, ha bizony a 2 dolgozó közül az egyik szabin volt, a másik kolléga, ha olyan, akkor maximum 15 fok mellett is nyitott ablaknál dolgozott. Az épület az eddigi hűvösebb időben eléggé kihűlt, a folyosón májusban és júniusban hisztis kolléganő mért a sok szellőztetéstől 14 fokot, a mai napon 20 foknál még az irodákban nem volt melegebb, a folyosó még mindig 20 fok alatti, és a hűvösebb levegő be tud jutni a szobákba. Így, hogy kinéz a tartós kánikula, most már fog melegedni az épület, a hétvégén már minden épületrészben melegebb lesz 20 foknál. Nyertünk majdnem egy hónapot a nyárból úgy, hogy légkondi nélkül sem sültünk meg.
2023. jún. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!