Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történik ha nem veszem át...

Mi történik ha nem veszem át a munkahelyen a fegyelmi papírját?

Figyelt kérdés

Egy nagy multi cégnél dolgozok ahol legutóbb selejtet gyártottam. Nem jó programon csináltam az adott terméket de az ellenőr sem vette észre (aki minden egyes darabot ellenőríz).

Mondták is hogy írásbeli fegyelmit fogok kapni.

De viszont amint ismerem a céget mindig késnek a fegyelmi papírok. Pl. 10-én csinálsz valamit 12-én a főnök aláírja a fegyelmi papírját és neked csak 5 vagy 7 nap múlva hozzák (miközben 12-ei dátum van rajta).

Ez törvényes?

Általában 6-7 napra rá szokták hozni mert nehogy éjjel azzal hogy a kiállítás dátumátol számított 5 napon belül fellebbezéssel élhetel a felettesemnél vagy az igaztatónál.

Viszont az is rajta szokott lenni kisbetűs részben hogy a leírásnak (Vagyis a fegyelmi szövegének) a következőt kell tartalmaznia: dátum, műszak, időpont, a szabályszegés tényszerű leírása és a megfelelő munka utasítás.

Itt az lenne a kérdés hogy van-e erre törvényi előírás hogy x idő után nem vagyok köteles át venni/alá írni?!

Ki rúgni nem igen rúgnak ki mert jól dolgozok. Meg van olyan személy akinek már 9 darab fegyelmije van.

Nem nagyon rúgják ki az embert mert inkább arra mennek hogy te mondjál fel. Meg a fegyelmivel el veszik az összes bónuszt ami most kb. 70 000 forint környékén lenne. Szar anyagi helyzetem miatt nem nagyon engedhetem meg magamnak hogy alá írjam a papírt és ezzel sok pénzt veszítsek.

Van valami megoldás erre vagy engedjem el?



2023. jún. 19. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az átvétel napjától érvényes.
2023. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
A határidő számítás az átvétel napjától indul, ezzel nem tudnak trükközni. Ha személyesen kapod meg, az átvételi példányra rá is írhatod dátummal, hogy a mai napon került hozzád.
2023. jún. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Kirúgnak.
2023. jún. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A jogszabály szerint 30 napig fordulhatsz jogorvoslatért a Munkaügyi Bírósághoz. A többi csak belső szabály. Az ilyen két példányban készül, mindkettőt aláírod, ledátumozod, és az egyiket visszaadod, a másikat megtartod. Olyan nincs, hogy nem veszed át. [Akkor elküldik tértivevény ajánlottan amúgy, és az EU 6 napos kézbesítési átlagát veszik kézbesítési vélelemnek.]
2023. jún. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!