Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkatársam névtelen levelet...

Munkatársam névtelen levelet kapott, azt hiszi én írtam, és feljelentéssel fenyegetőzik. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kapott egy levelet(állítólag már nem az elsőt, hogy jó lenne, ha odafigyelne a higiéniára, mert elviselhetetlenül büdös izzadságszaga van. És meg van győződve, hogy én írtam(azt hogy miért, nem tudom). Azzal fenyegetőzik, hogy feljelentést tesz, mert ez megsérti a jó hírnevét. Kell aggódnom?
2023. jún. 20. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül, hogy elmondod nem te voltál semmi teendő nincs. A jó hírnév megsértésnek feltétele a valótlan tény állítása vagy a híresztelése, ami egy magánlevélnél nem tud megtörténni.

Ha tényleg nem te voltál, aggódnod sincs miért. Ha el is jutna odáig hogy ismeretlen tettes ellen feljelentést tesz, legfeljebb tanúként meghallgatnak és ugyanezt elmondod.

2023. jún. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Ha nem kézírással írtad hanem gépelve és kinyomtattad valamint nincs rajra az ujjlenyomatod vagy a DNS-ed akkor nincs.
2023. jún. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs félnivalód. Ne tegyél semmit. Ilyen ügyekben nem végeznek DNS vagy daktiloszkópia vizsgálatot.
2023. jún. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Nem meríti ki a becsületsértés törvényi tényállását, mert nem nyilvános alázás történt, egy magánlevéllel semmi sem történt, legfeljebb, ha rengeteg ilyen levelet kapna, az már zaklatás lenne.
2023. jún. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy, hogy hogy kapta, biznyítani is kell a gyanúját. Még ha zaklatás lenne, akor is max meghallgatnak, te meg elmondod, hogy nem te voltál.

Kézírásnál írták mi a helyzet, E-Mailnél is megvannak a módszerek, hogy kiderüljön, honnan jött.

2023. jún. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Te meg utána feljelentheted rágalmazásért, amennyiben nem te voltál.
2023. jún. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Max kinevetik a rendőrségen. Nagyobb dolgokkal se foglalkoznak.
2023. jún. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!