Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaviszonyt lehet igazolni...

Munkaviszonyt lehet igazolni munkabér papírral?

Figyelt kérdés
Amikor eljöttem az előző munkahelyemről, nem kaptam semmilyen igazolást, csak a fizetési papírjaimat. Ezzel lehet igazolni a munkaviszonyt?

2023. júl. 2. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én visszamennék és kutya köteles igazolni egy fehér A4es lapon hogy te alulirott xy ettől a dátumtól eddig a dátumig ilyen olyan pozícióban dolgoztál náluk.

Fizetési papír nemtudom elég e.

2023. júl. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ha be voltál jelentve, akkor vonták a fizetésedből a társadalombiztosítást, így annak nyoma van, hogy hol és meddig dolgoztál.

Régen volt ilyen munkavállalói kiskönyv, azt adták oda felmondáskor és másik munkahelyen le kellett adni. nem tudom, ez még létezik -e

2023. júl. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Kinek és mihez kell igazolni most a volt munkaviszonyodat?


Ha be voltál jelentve rendesen, azt látja a Nav és a nyugdíjfolyósito is.

2023. júl. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ügyfélkapuról elérhetőek a biztosítási jogviszonyról szóló lejelentések. (egészség biztosítás) Az nem látszik csak hogy rész munkaidős, vagy 40 órás a munkaviszony.
2023. júl. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3 Igazából nem kell semmihez, csak felmerült bennem a dolog, ha kellene pl.: nyugdíjhoz, munkanélküli segélyhez stb.
2023. júl. 2. 10:16
 6/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Értem. Akkor már csak az a kérdés, hogy be voltál e jelentve, de ha kaptál bér papírt, az már jót jelent.


Csinálj egy ügyfelkaput magadnak és ott látod, hogy be voltál e jelentve és mettől meddig.

2023. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
TEL adatlapon kérsz PIN kódot a NAV CC vonalhoz (1819 a NAV CC telefon szám), azt megmondják, hogy heti hány órára voltál bejelentve. Az ügyfélkapun csak a bejelentés tényét látod, azt nem, hogy 40 óra, vagy csak rész munkaidő. 4-es voltam.
2023. júl. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Munkanélküli segélyhez kötelező adni igazolást, még akkor is, ha egyébként nem igényled és már másnap munkába állsz valahol. Ma már elektronikusan nyilván tartják az eddigi munkaviszonyt, szóval nyugdíjhoz nem kell szerintem ilyen.

Ezek alapján kétséges, hogy legálisan voltál foglalkoztatva, de ügyfélkapun utána tudsz nézni.

2023. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A fizetési papíron esetleg rajta lehet, hogy mikor kezdtél, és mikor zártak le.
2023. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma, utánanéztem ügyfélkapun, levan igazolva. Köszönöm Mindenkinek a válaszát!
2023. júl. 2. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!