Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » ⚖️ Létezik olyan, hogy munkasz...

⚖️ Létezik olyan, hogy munkaszerződés bontásakor pénzt kell visszafizetni a munkavállalónak ?

Figyelt kérdés

2009-ben a gyakorlati helyen olyan szerződést írattak alá a "gyakornokokkal", hogy ha a gyakorlat után nem maradnak még ott 1...2 évet gyakornoki fizetésért (22.000 Ft/hó), akkor a gyakornokoknak vissza kell fizetniük az egész 2 éves gyakornoki "munkabért".

- Erre mondta azt az iskolaigazgató, hogy nem kell aggódnunk emiatt, mert a MUNKAJOG véd minket !


⛔️ De azóta változott a törvény ? ⛔️

Mert most ismét hallottam(olvastam), hogy van olyan cég amely olyan szerződéseket ír alá a munkavállalókkal, ami kimondja hogy 500.000+ FT-ot kell vissza fizetni, ha idő előtt felmondja a határozott munkaviszonyt.



2023. jún. 22. 23:12
A kérdező szavazást indított:
Igen létezik ilyen
Nem létezik ilyen
Egyéb
3 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A határozott idejű munkaviszony pedig így működik. Ha a próbaidő után bármelyik (!) fél rendes felmondással felmond akkor meg kell térítenie a másik kárát.
2023. jún. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Nekem pl háromszáz ezret kellett volna visszafizetnem, ha egy éven belül kilépek.
2023. jún. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!