Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyenkor mit tehetek ha...

Ilyenkor mit tehetek ha egyszer így, máskor úgy értelmezik az "alapfizetés" fogalmát?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen kijött egy utasítás, hogy az áremelkedések miatt minden dolgozó, akinek az alapfizetése nem haladja meg a bruttó havi 450.000 Ft-ot és az átlagfizetése 550.000 alatt van, egyszeri kompenzációt kap.

Én nem kaptam semmit, pedig a munkaszerződésemben és a havi fizetési papírjaimon is az áll, hogy az alapfizetésem bruttó havi 315.000 Ft. Igaz emellett van egyéb kiegésztésem is. A kiegészítésekkel együtt 452.000-re jön ki a teljes bruttó összeg. De ez sem éri el az 550.000-et.

Bementem a munkaügyre, megkérdezni, hogy milyen indokkal nem kaptam semmit. Nem tudtak rá mit mondani, azt mondták, megkérdezik a bérszámfejtésen.

Később azt az indokot kaptam, hogy tök mindegy mi van a munkaszerződésemben és a fizetési papíromon, az "alapfizetésem" az, amit a számlámra utalnak, mindegy hogy van részletezve. Az 550-es határra nem tértek ki.

Ilyenkor valóban nem jár semmi? Nem akkora összeg, amit most nem kaptam meg, hogy megérje ügyvédet fogadni és pereskedni, de azért jól jött volna.


2023. júl. 3. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
De neked meghaladja a 450.000-et.
2023. júl. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A teljes fizetésem igen. Kérdés hogy az az alapfizetés, ami írásban szerződésben rögzítve van, vagy az, amire szóban rámondják? Továbbá akkor az 550-es határ mire vonatkozik?
2023. júl. 3. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Számold ki az átlagfizetesedet. Add össze mondjuk az elmúlt 12 hónap bruttojat és oszd el 12-vel. Nézd meg, mennyire jön ki. Nyilván ebbe beleszamit a jutalom, prémium, stb is.
2023. júl. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3, jutalom, prémium nincs. Az elmúlt 12 hónapban fillérre ugyanannyi volt végig az össz fizetésem.
2023. júl. 3. 19:36
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Akkor reklamáld meg írásban, hogy az átlagfizud messze az 550 ezer forint alatt van.
2023. júl. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

Valószínű egyébként, hogy a két dolognak egyszerre kell teljesülni. Átlagfizu 550 alatt, és az utalt bruttó meg nem haladhatja meg a 450-et.


Pech, mert az egyik feltétel nálad nincs meg.

2023. júl. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
Kuldd be az eseted emailen a munkaugyi birosagra. Meg fogjak buntetni a rohadt cegedet.
2023. júl. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!