Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme van a fizetés...

Mi értelme van a fizetés emelésnek ha az árak is ugyanúgy emelkednek?

Figyelt kérdés

2018. szept. 27. 20:45
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
83%

ha te egy olyan terméket állítassz elő, ami például egy másik gyártási technológiát gazdaságosabbá tesz(mondjuk egy pék üzemi gép fejlesztése), és ezt a terméket hatékonyabban tudod előállítani, ezért a céged többet tud neked fizetni, akkor pont az ellenkezője történik, mert eszerint a példa szerint te többet fogsz keresni, viszont az adott pékségben a kenyeret nem fogod drágábban megvenni, sőt az is lehet olcsóbban is tudják majd adni.


persze ez egy elég komplex példa, gondolom nem is erre gondoltál.


ami itthon folyik az elmúlt években minimálbéremelés címszóval, az tényleg egy elcseszett modell, és valóban ez az egésznek az eredménye, ráadásul az árak nagyobb mértékben is emelkednek.


belegondol az ember az előző példából.


van a pékség, ahol a dolgozóknak emelni kell a bérét, de az alapanyagbeszállító cég ugyanilyen helyzetben van, az is árat emel, így a pékség az alapanyagot is kénytelen drágábban venni, tehát máris 2 féle helyről jelentkezik a költségnövekedés, és természetesen lehetne ezt még mélyebben is nézni, lényeg, hogy mire a késztermék eljut a fogyasztóhoz, már jóval drágább.


a legtöbb cég így is alig bírja kitermelni a bérköltségeit, rengeteg adót és járulékot befizetnek. jóval több értelme lenne, ha ezeket csökkentenék.


kis cégeknek is jobban menne, és a nettó bérek is nőnének.

2018. szept. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
37%
Semmi. Van akiket ezzel be lehet csapni, hogy mennyivel "jobban élünk". Közbe a nagy francokat...
2018. szept. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
75%

Ennél hülyébb kérdést régen olvastam... Legalább valami tipped van?


Segítek: az az értelme, hogy a fizetés vásárlóerejét szinten tartsa. Gondolom azt nem várod a cégektől, hogy a kenyér drágulását akadályozzák meg.


Normális munkahelyen az emelés meghaladja az inflációt tehát a fizetés reálértéke is növekszik.

2018. szept. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
52%
Nem ugyanúgy emelkednek az árak 3%-kal a fizetés meg 15%-kal.
2018. szept. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
44%
Semmi, Kérdező. Ez csak sima parasztvakítás volt, egyetlen célt szolgált: még több szavazat begyűjtését. Az átlagbirka gondolkodni nem képes, annyi jön le neki az egészből, hogy fizetésemelés = több pénzt költhetünk, juhú! Aztán amikor kiderül, hogy mégse, akkor hivatalból elkezdi anyázni a boltost, a kereskedőt, a multit, a bankot, a Sorost, az Érmelléki Kuglófembert, de még magát a Jóistent is (a kormányt ugye nem, mert hát fizetést emelt, na).
2018. szept. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
63%

Így van, fedezet nélkül nem lehet következmény nélkül emeltetni a béreket a cégekkel. A kormány kiadta a jelszót, hogy "tessék hatékonyabbnak lenni", persze mindezt úgy, hogy mondjuk komoly eszközfejlesztésre csak igen kevés vállalatnak van pénze, ami elvileg növelhetné a hatékonyságot.


Ehelyett kénytelenek voltak megemelni az árakat, hogy kigazdálkodhassák belőle a megemeltetett béreket.

2018. szept. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
57%

A #6 válaszadónak van igaza, zöld pacsit adtam neki!

Lényegében tehát a fizetésemeléssel kapott a szar egy jó nagy pofont.

2018. szept. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem a #4-nek van igaza. Többet nőtt a fizu mint az árak, tehát ma többet ér a fizetés. De persze imádunk panaszkodni és soha semmi nem elég jó.
2018. szept. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
24%
8-as ez igényektől függ. lehet bizonyos szegmensben nem volt olyan durva áremelkedés, de ha mondjuk én ott pont nem vásárlok semmit, akkor sokra megyek vele.
2018. szept. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
81%
Hm... Lássuk csak... 127 500 Forintról emelve lett a minimálbér 138 000 forintra. Az a pékáru, amit én korábban vásároltam 120 forintról 300 forintra emelkedett, a kenyér, amit 160 forintért vásároltam, most 250 forintért tudom megvenni. HÁT K**VA SOKRA MENTEM A MINIMÁLBÉR EMELÉSSEL. Még veszítettem is rajta nem hogy 0-án lennék.
2018. szept. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!