Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Iskolai könyvtáros vagyok....

Iskolai könyvtáros vagyok. Rám foghatják, hogy én loptam el a könyveket és megfizettethetik velem?

Figyelt kérdés
Iskolai könyvtáros vagyok júliustól. 40 ezer körüli kötet van. Az elődöm úgy ment el, hogy nem leltározott, csak elkezdte. Azt a feladatot kaptam, hogy az elkövetkezendő hónapokban leltároznom kell és selejteznem. Már most az elején nagyon sok könyv hiányzik (nincs kikölcsönözve) és elég sok értékes. Kinek a felelőssége lesz ez? Az elődöm azt mondta amikor ő idejött 20 éve, még ott volt az előző könyvtáros mielőtt nyugdjba ment és együtt leltároztak. De most ő felmondással távozott és így nem tudták megoldani, hogy előbb felvegyenek valakit.

2023. júl. 13. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vetted át leltárral az elődödtől, akkor csak a Te nyitó leltáradban levő könyvekért vagy felelős. Az iskola vezetője felelős azért, hogy leltár nélkül történt az átadás átvétel.
2023. júl. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Nem kell aggódni miatta, úgy vetted át hogy leltározod és akkor derül ki mik hiányoznak. Ha ellopták igazából ez van de lehet az elődöd nézett el dolgokat és nem adta ki jól vagy épp tett el ezt-azt emlékbe. Leltár végén ezeket törölni kell a rendszerből, nem fogják rajtad számonkérni.
2023. júl. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2%
Nyitó leltár utáni könyvekért vagy felelős, szóval nem ajánlom hogy ellopd a könyveket és ráfogd az elődödre mert vissza tudják nyomozni!
2023. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3-as: szerinted komolyan erről van szó?
2023. júl. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De ha én el is lopnám (nem akarom) azt nem tudják visszanyomozni, mint ahogy azt sem, hogy az elődöm nézett el dolgokat. Ezek a könyvek viszont állományban vannak Az igazgató sem tehet róla hogy elment, nem lehet felmondási idő után ott tartani amíg nem végez. Szerencsétlenül jöttek ki a dolgok, év végén nem sokat tudott a leltárral foglalkozni az elődöm, más dolgai voltak.
2023. júl. 13. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!