Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy főnök elvárja azt, hogy...

Egy főnök elvárja azt, hogy diplomával kezemben hízelegjek/csodáljam/folyamatosan a kedvébe járjak? (pénzügy terület)

Figyelt kérdés
Penzügy és számvitel és vállalkozói mérlegképes végzettségem van és a évek óta a főnök alacsonyabb pozícióban tart a végzettségemhez képest. A kisfőnök előttem kijelentette, hogy ő szakértő (miért én egy végzettség nélküli senki vagyok?) és bármikor kérdezhetek tőle. Azonos végzettségünk van, csak neki nincs mérlegképes könyvelői végzettsége. A munkámat önállóan és szakszerűen látom el, az excelt magas szinten kezelem, amit ez a terület megkiván. A kisfőnök ebből semmit nem közvetít a cég felső vezetésnek. Amikor összeállítok egy jó kimutatást, akkor a kisfőnök is nevét odaírja és aláírja, itt azaz érzésem, hogy nem az ellenőrzés a célja, hanem inkább az, hogy learassa a babérokat. A kisfőnök nagyon megakar felelni a cég felső vezetésének, úgy érzem mindig jó pontokat akar szerezni. A kisfőnök bevállalja más részlegek munkáit is, amik általában időigényesek és magas excel tudást igényelnek, de ezeket nem nekünk kellene megcsinálni, természetesen extra rövid határidővel, aminek a gyümölcsét természetesen ő aratná le a felső vezetés előtt, az én nevemet meg sem említené, hogy én melóztam vele kőkeményen. Olyan feladatokat vállal be amelyekhez magas excel és szakmai tudás kell max a cégben 1-2 kolléga tudná összerakni, a kisfőnök nem, mert nem is helyesen méri fel a munka nagyságát, összetettségét és időigényét, mert felületesen ért hozzá. Azaz érzésem, hogy megakarja mutatni a kisfőnök, hogy ilyet is tud. Ezért a magas szakmai tudásért br. 310 ezer Ft fizet a cég. Olyan is volt több munkát akartak rám tenni, így behívtak egy érettségi végzettséggel rendelkező kollégával együtt (akivel együtt kellett volna dolgoznom), és a másik kollégának br. 345 e Ft bért ajánlottak, amikor nekem akkor br. 275 e Ft bért fizettek, és ők úgy gondolták, hogy 3 hónapra br 30 e Ft méltányos összeg lenne a jelentős plusz munkáért. Mi lehet az oka, hogy nem adnak valamilyen magasabb kvalitású pozíciót? Nem vagyok elég szimpatikus nekik? A szakmai tudással nem lehet gond.

2023. júl. 14. 15:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekik megfelel az, hogy ennyiért is rabszolgaként dolgozol náluk.

És neked is megfelel, különben nem maradnál ennél a cégnél.

2023. júl. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokadik kisfőnökös-exceles kérdés ez már. Nem itt kell panaszkodni, hanem a vezetőségnél.

Ez most már nem is kérdés, csak ömlengés és agymenés. Nem lehet mit válaszolni rá.

2023. júl. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"a főnök alacsonyabb pozícióban tart a végzettségemhez képest"

. Senki nem tart semmilyen pozícióban...


Keress másik munkát, Te Excel-guru.

2023. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
És nincs más munkalehetőség az országban, vagy miért tűröd ezt évek óta, ha szerinted te ennél többre vagy hivatott?
2023. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Hamarosan megoldódik ez a kérdés, mert a "csodás végzettségeidet" vidáman helyettesíti hamarosan a mesterséges intelligencia és az egész havi munkádat néhány másodperc alatt elvégzi majd.

Itt volna az ideje valami normális szakmát kitanulnod, ha nem szeretnél munkanélküli lenni.

2023. júl. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ha az ember jól dolgozik és szaktudása is van, akkor miért nem lehetne más pozícióba tenni?

Egyesek azt gondolják, hogy sokan vannak azok akik magas szinten kezelik az excelt? A legtöbb SZUM függvényen kivül nem tud más használni, és sajnos ez nem túlzás.

2023. júl. 14. 15:48
 7/16 A kérdező kommentje:

5# Milyen normális szakmát tanuljak?

Orvosi az nehéz, a jogásznál még ennyi lehetőség sincs, a mernök és a tanári nem érdekel.

2023. júl. 14. 15:49
 8/16 A kérdező kommentje:
Környéken nulla lehetőség van, ez itt vidék nem Budapest.
2023. júl. 14. 15:50
 9/16 anonim ***** válasza:

#6 Én úgy gondolom, ha ilyen penge vagy, akkor biztosan találsz ennél jobb munkát.

Ha meg a te pozíciód megköveteli a nagyon magas szintű excel tudást, akkor erre mindenki más is képes, aki hasonló pozícióban dolgozik, mint te.

2023. júl. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
#8 Akkor tűrjed.Nincs más választásod, Isten áldjon.
2023. júl. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!