Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy főnök elvárja azt, hogy...

Egy főnök elvárja azt, hogy diplomával kezemben hízelegjek/csodáljam/folyamatosan a kedvébe járjak? (pénzügy terület)

Figyelt kérdés
Penzügy és számvitel és vállalkozói mérlegképes végzettségem van és a évek óta a főnök alacsonyabb pozícióban tart a végzettségemhez képest. A kisfőnök előttem kijelentette, hogy ő szakértő (miért én egy végzettség nélküli senki vagyok?) és bármikor kérdezhetek tőle. Azonos végzettségünk van, csak neki nincs mérlegképes könyvelői végzettsége. A munkámat önállóan és szakszerűen látom el, az excelt magas szinten kezelem, amit ez a terület megkiván. A kisfőnök ebből semmit nem közvetít a cég felső vezetésnek. Amikor összeállítok egy jó kimutatást, akkor a kisfőnök is nevét odaírja és aláírja, itt azaz érzésem, hogy nem az ellenőrzés a célja, hanem inkább az, hogy learassa a babérokat. A kisfőnök nagyon megakar felelni a cég felső vezetésének, úgy érzem mindig jó pontokat akar szerezni. A kisfőnök bevállalja más részlegek munkáit is, amik általában időigényesek és magas excel tudást igényelnek, de ezeket nem nekünk kellene megcsinálni, természetesen extra rövid határidővel, aminek a gyümölcsét természetesen ő aratná le a felső vezetés előtt, az én nevemet meg sem említené, hogy én melóztam vele kőkeményen. Olyan feladatokat vállal be amelyekhez magas excel és szakmai tudás kell max a cégben 1-2 kolléga tudná összerakni, a kisfőnök nem, mert nem is helyesen méri fel a munka nagyságát, összetettségét és időigényét, mert felületesen ért hozzá. Azaz érzésem, hogy megakarja mutatni a kisfőnök, hogy ilyet is tud. Ezért a magas szakmai tudásért br. 310 ezer Ft fizet a cég. Olyan is volt több munkát akartak rám tenni, így behívtak egy érettségi végzettséggel rendelkező kollégával együtt (akivel együtt kellett volna dolgoznom), és a másik kollégának br. 345 e Ft bért ajánlottak, amikor nekem akkor br. 275 e Ft bért fizettek, és ők úgy gondolták, hogy 3 hónapra br 30 e Ft méltányos összeg lenne a jelentős plusz munkáért. Mi lehet az oka, hogy nem adnak valamilyen magasabb kvalitású pozíciót? Nem vagyok elég szimpatikus nekik? A szakmai tudással nem lehet gond.

2023. júl. 14. 15:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Ha az ember jól dolgozik és szaktudása is van, akkor miért nem lehetne más pozícióba tenni?"

. Lehet, hogy szakmailag elvárható lenne.

De ha nem teszi, akkor mit tudsz tenni? Várni a csodát?


"Egyesek azt gondolják, hogy sokan vannak azok akik magas szinten kezelik az excelt? A legtöbb SZUM függvényen kivül nem tud más használni, és sajnos ez nem túlzás."

. Ismerek összetettebb függvényeket, a Pivot-táblát, VBA-programozást, bármiből bármit csinálok Power Queryben, és nem gond adatmodell építése, Power Pivot-t csinálni DAX-függvényekkel, de tudom, hogy ez a tudás önmagában csak jól hangzik. Az előrelépéshez több kell.

2023. júl. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem a szakmai tudásoddal van baj. Valamiért nem vagy szimpatikus a kisfőnöknek. Ez vagy az ő vagy a te hibád. Ezt nem tudom megítélni látatlanban.


Javaslom keresgélj az állások között. Ha van jobban fizető akkor meg válts! Ha nincs lehetőséged váltani akkor meg fogd vissza magad a munkában! A bonyolult feladatokat mondd hogy nem tudod megcsinálni mert ehhez csak a kisfőnöknek ért. Ha ő sem tudja akkor pedig lebegtetheted hogy egy kis fizetésemelést autodidakta módon megtanulod.

2023. júl. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

11# VBA-ban programozni nem kell, elég pár egymásba ágyazott excel függvényt használni, de ehhez sem ért a nagy része.

Mindig ez a varázsszó, hogy az előléptetéshez több kell, de mégis mi az a plusz ami hiányzik?


12# Erre gondoltam én is, hogy nem vagyok szimpatikus nekik. A szaktudásom az kell, de csak minimálbérért, mert nem vagyok szimpi.

2023. júl. 14. 16:01
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább nem vagy elég határozott! Keress más munkát! Addig is játszd el a hattyú halálát,ki vagy a sok plussz munkától,kérd át magad másik részlegre,ha plussz munkát akarnak rád sózni sirdogálj,nem tudok többet vállalni ez már nekem sok. Sajnos igy voltam én is sok munkát rámsóztak ezt neked kell megcsinálni ehhez te értessz,én nem érek rá túlórázni neked kell it maradnod. Beadtam a felmondásom meg is indokoltam,persze itt gy-m-sopron-megyében inkább munkaerő hiány van. Jó rendben intézkedünk,kösz de nem érek rá 100-évet várni,leléptem.
2023. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én megértem a kérdezőt. 8 éve diplomámmal a kezemben okmányirodában dolgoztam. Egy földrajz szakos kolléganőt beraktam back office-ba én meg maradtam a sima érettségisek között az információs pultnál. Jobb helyeken ez úgy megy, ahol 4-en voltunk infósok, hogy a diplomásat egy jobb főnök kiveszi onnan. De ez nem volt jó hely, a főnökasszony intrikus volt.
2023. júl. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem a szimpátia fontosabb mint a szaktudás, aztán majd' rátoljuk valaki aki ért hozzá, a lényeg, hogy szimpi legyen.
2023. júl. 17. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!