Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdőként ilyen munkahell...

Pályakezdőként ilyen munkahellyel mit kezdenétek?

Figyelt kérdés
Most nyáron végeztem BSc-n, pár hete kezdtem egy gyakornoki pozícióban üzleti elemzőként egy kicsi cégnél. Az interjúk alatt az lett megbeszélve, hogy a főnök a gyakornoki periódus alatt megtanítja, hogy kell ilyen elemzéseket végezni. Viszont most, hogy elkezdtem, annyit mondott, hogy az xy iparágról csináljak egy elemzést üzleti ajánlatokkal, és hát neki nincs kapacitása most segíteni, csináljam meg magam, ad 2 hetet. Na most egyáltalán nem ismerem az iparágat, semmi adatforrásom nincs, az összes cég privát tehát semmi pénzügyi adatom sincs, és már egy hete szenvedek hogy bármi segítség nélkül összerakjak valamit, de nem nagyon jutok sehova. Gyomorgörccsel járok dolgozni, hogy jön a főnök és lecsesz, hogy a riport nélkül nem tud klienst elnyerni és nem tudjuk fenntartani a céget...

2023. júl. 24. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább attól függ mennyire sürgős a munka és mennyire kell a pénz. Ezzel már most egyértelművé tette hogy itt komoly szakmai hátteret nem fogsz kapni, sem segítséget, ebből a szempontból jobb lenne elhúzni.


Viszont az ingyen pénz se rossz, ha legalább ott vagy pár hetet. Üldögélhetsz ott még kicsit, maximum kirúg, de legalább a zsebedbe több megy. 1 hete vagy ott, nem kell itt görcsölni semmin.


Ahogy ő leszrja magasról veled mi van, ugyanez mehet fordítva is. Tanuld meg minél előbb, hogy a cég problémája nem a tiéd. Amikor "csilliárdos" profitjuk van, akkor már nem vagy előtérben, csak ha le kell cseszni. :)


Keresgélj közben új helyeket. Ezzel valamennyi pénzed is lesz és hamarabb tovább is tudsz lépni ha akarsz.

2023. júl. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%
Én a te helyedben 1 hét múlva, félidőben elküldeném neki a vázlatot, hpgy ennyire jutottam segíség nékül, ez és ez a problémám, ebben és ebben lenne szükségem valaki segítségére.
2023. júl. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Mit tanultál a Bscvel ha nem tudsz semmit?
2023. júl. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, a közgazdász végzettségemhez hozzájárt a magyar gumiabroncsgyártó ipar minden részletéről infó, fejből tudom a nyári/téli/all season gumik eladási adatait, vevőpreferenciákat, a hátsómból elő tudok húzni adatokat a különböző gyártástechnikák változásáról az évek allatt és a kovid hogy befolyásolta egyes szegmenseket, meg hogy hóról hóra az eladások hány százaléka volt eredeti vs utángyártott gumi, sőt még az üveggömbömbe belle tudok nézni, és meg tudom jósolni, hogy az utángyártott gumik importpiaca hogyan fog változni a jövőben ahogy az Unió esetleg változtat az anti-dumping tarifákon.

Ja, nem. Jobb helyeken az onboarding alatt tanítják meg az embernek, hogy milyen illetékes szervek tartanak adatokat ezekről, és honnan lehet megbízható információt szerezni.

2023. júl. 26. 00:04
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
Omg túl gondolod. De ha ennyire nem fekszik neked a hely akkor minek vagy ott? Keress másikat.
2023. júl. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!