Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha jelenleg nincs olyan...

Ha jelenleg nincs olyan problémám, ami gondot okoz, vagy ami miatt kezelnek, akkor is be kell számolnom az üzemorvosnak mindenről?

Figyelt kérdés

Főleg a pszichiátriai kezelésekre gondolok. 2018-ban feküdtem utoljára pszichiátrián: érzelmileg labilis személyiségzavarral és depressziós epizódokkal. 2019 márciusa óta gyógyszermentes vagyok. 2020-ban voltam utoljára pszichológusnál. Azóta nincs problémám, alapvetően kiegyensúlyozott az életem, 3 és fél éve élek stabil párkapcsolatban. Az adott munkakörben nem igazán releváns, hogy ilyen gondokkal küzdöttem a múltban, és nem is szívesen beszélnék róla, ha csak direkt nem kérdeznek rá.


Kaptam gyógyszert az allergiás asztmámra, de jelenleg arra sem szedek semmit, és nincs olyan krónikus betegségem, ami gondot okoz.


Milyen papírokat vigyek ilyen esetben az alkalmasságira? És miről kell feltétlenül beszámolnom?



2023. júl. 24. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A kérdéseire kell majd válaszolnod.
2023. júl. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jelenleg nincs semmi problémád, akkor szerintem mondd ezt.

Nekem étkezési zavarom volt (vagy van?), vannak visszaeséseim, de nem szorulok ellátásra miatta. Három éve léptem be a jelenlegi munkahelyemre, és egyetlen egyszer vettem ki egy nap táppénzt, mert összeettem valami szart és kihánytam a lelkem is. Szerintem ha elmondtam volna az üzemorvosnak a problémám, akkor nem nyilvánított volna alkalmasnak, pedig a valóságban már bizonyítottam, hogy alkalmas vagyok, mások pedig sokkal többet betegek, mint én.

Egy volt lakótársam - és nagyon jó barátom - bipoláris, egyszer azért bukott el egy munkát, mert őszinte volt az alkalmasságin. Más, ugyanolyan munkakörben meg nem szólt róla, felvették, és azóta is probléma nélkül dolgozik ott.


A probléma csak annyi, hogy alá kell írni egy papírt általában, hogy nincs eltitkolt betegséged. De ha 2019 óta nem volt problémád, akkor szerintem bőven gyógyultnak számítasz, tehát nincs eltitkolt betegséged.

2023. júl. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó, én is ezt remélem. Mármint, hogy 5 év távlatában már bőven gyógyultnak számítok. Egyébként évek óta dolgozom ebben a szakmában, csak eddig nem intézményesített keretek között, ezért nem találkoztam orvosi alkalmassági vizsgálattal. :-)
2023. júl. 25. 23:39
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogyha már nem áll fenn a betegség, akkor nem kell semmit mondani. Ez olyan, mint a csonttörés. Ha beforrt, akkor már nincs.
nov. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!