Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Én osztom be rosszul vagy...

Én osztom be rosszul vagy tényleg kevés ez a pénz?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, ez az első munkahelyem. Féléve dolgozom itt és nettó 189 ezer forintot keresek, az szja visszatérítés miatt. Szüleimmel élek és még így is hó közepén elfogy a pénzem. Amit tudok megveszek magamnak, illetve le is adok de nagyon hamar elfogy! Szüleim szerint ne nyavajogjak, örüljek, hogy találtam munkát. De komolyan elgondolkoztam, hogy helyet váltok. Tényleg kevés ez a pénz vagy én nem tudom beosztani?
2023. júl. 26. 12:46
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
80%

Miket veszel magadnak? Mennyi a kiadásod? Tényleg szükséges mindig venni magadnak valamit? Mennyit adsz haza?

Oké, tényleg nem a legjobb fizu, de le se írtad, hogy mi a végzettséged, mihez értesz. Lehet, hogy ennél a szintnél, aminél te vagy, lehet, hogy ettől többet nem is fogsz tudni keresni.

2023. júl. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
50 ezret adok haza, tankolom a kocsim ( 80%át mondjuk fizeti a cég, de nyilván nem csak munkába menet van beindítva), telefonszámlámat, illetve a Netflixemet fizetem, minden hónapban veszek tisztasági szereket ( konkrétan dezodor, tampon, borotva, hajfesték, ezeket minden hónapban). Van a családnak 2 kutyája az ő élelmezésükbe is beszállok havi 10 ezerrel, illetve magamnak is én veszem pluszba az ételt. Persze hó végén van amikor már anyámékét eszem, olyankor összeírnak egy nagyjábóli összeget amit lelaktam és akkor azt megadom a következő hónapban. Nem költök másra.
2023. júl. 26. 12:55
 3/52 anonim ***** válasza:
89%
Szülőkkel élésnél ennyi pénznek ki kéne tartania.
2023. júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, néha elmegyek bulizni vagy moziba. Teszem azt havi 2-3x , meg dohányzom. :/
2023. júl. 26. 13:01
 5/52 anonim ***** válasza:
90%
50 ezer haza plusz 10 kutyára es ezen felül kosztra kérnek . Ez túlzas ha magad is veszel dolgokat . Amúgy a 2 kiló lóbré .
2023. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
33%

"minden hónapban veszek tisztasági szereket ( konkrétan dezodor, tampon, borotva, hajfesték, ezeket minden hónapban)"


Furcsa, nekem ezek sose fogynak el 1 hónap alatt. Legalább 2 hónapig minimum kitart egy spray. Betétet se veszek minden hónapban, bár az nem a legnagyobb költség, mivel noname márkájút használok és az sokkal olcsóbb és a célnak megfelel. A hajamat nem festem. Egyébként ennyi évesen, mint te, teljesen felesleges is. Én epilátort használok és csak egy-két részhez kell csak szőrtelenítő krém, ami így sokáig kitart.


Netflix szerintem felesleges, hisz rengeteg film fent van neten online filmnézős oldalakon. Telefonszámla? Hát, ha nem lennél előfizető akkor ezen is lehetne spórolni.


Látod mennyi mindent írtam, amin lehetne spórolni?

2023. júl. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
92%
Ui.: ha leszoksz a dohányzásról, akkor meg rengeteg pénzt tudsz megspórolni.
2023. júl. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
94%
Menjetek el pár dolgot venni , 6-7 ezer , egy fél tatyó cucc 11 ezer ...
2023. júl. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
82%
A hó vége nagyon sok embernél jelent gondot. Nálam is. Csak sokan nem beszélnek róla, azt hiszik szégyen. De ez nem az ő szégyenük, hanem az országot vezetők szégyene. És ez még rosszabb lesz.
2023. júl. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
87%
Hát azt nyilván nem gondolhatod, hogy sok ez a pénz.
2023. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!