Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnök kémje lettem?

A főnök kémje lettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbaidőm végéhez közeleg a cégnél töltött időm. Szeretem ezt a helyet, jól érzem magam, a társaság, a munka és a fizetés is jónak mondható. Megszoktak, befogadtak, egyenrangúként kezelnek, talán még kedvelnek is. Hosszútávra tervezek.


A főnököm szabin van 2 hétig, de szinte nincs olyan nap, hogy délután munka után ne hívna fel, hogy milyen nap volt, mi történt aznap, illetve mit csináltunk.

Kb. 20 fős a csapat: mindannyiunkat csak nem hív fel, mert akkor órákig csak beszélne, én is kb. 10 perceket telefonálok vele.


Azt el tudom képzelni, hogy rajtam kívül még 1-2 embert rendszeresen hívogat, de vagyok annyira dörzsölt, hogy projektközpontosan tájékoztatok (vagyis xy mára tervezett feladat el lett végezve ilyen és olyan módon, ilyen és olyan eszközökkel, holnapra pedig yz van napirenden, de csak ha felhív az illetékes, z projektbe pedig sajnos csak jövőhéten tudunk belekezdeni anyaghiány miatt, ami ekkor és akkor érkezik), nem pedig kollégaközpontosan ( pl. a Kovács Pista sz@rt se csinált, egész nap csak szívta a cigarettát, kávézgatott, a Gipsz Jakabbal beszélgetett a büfében, a telefonját nyomkorászta, 20 percenként ment a budira vagy hazament egy órával a munkaidő letelte előtt) pedig xy és yz is az ő dolga lett volna és nem csinálta meg), mert én is egy vagyok közülük. Ha az utóbbi történne, biztos körbemenne az egész csapaton és megnézhetem magam.


Habár a lelkiismeretem tiszta és a főnök is elégedett velem, mert bónuszt is adott és a próbaidő letelte után új feladatkörre is tervez betanítani, furcsállom, hogy engem hívogat. Nem vagyok ott régóta, inkább azokat kellene hívogatnia, akik már régebb óta ott vannak, hogy az újat (vagyis engem) ellenőrizze.


Szóval igen, amióta hívogat, próbálok kiköphetetlen-lenyelhetetlen lenni, hogy a tőlem kapott infókkal felvértezve ne tudjon mit kezdeni, (főleg velem) ha kavarni akar, azaz mindent elkövetek, hogy pocsék spicli legyek.


Jól kezelem a helyzetet szerintetek? Örüljek a főnököm kitüntetett figyelmének? Általában kikre aggatják ezt a besúgó szerepet? Még sohasem voltam ilyen helyzetben!


Köszi a válaszokat.



2023. aug. 8. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Az olyan önbizalomhiányosokra, mint te, aki konkrétan rá sem mer kérdezni, hogy miért hívogatja a főnök.
2023. aug. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1: Rákérdeztem. Annyit mondott rá, amennyit írtam. Most álljak le vele kötöszködni próbaidő alatt?
2023. aug. 8. 19:37
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Sehol nem látom, hol irtad, hogy rákérdeztél.
2023. aug. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem kérdeztél rá, ne ferdíts, itt nem kell.


Amúgy valószínűleg egy teszt. De nekem egyáltalán nem szimpatikus a szitu.

2023. aug. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
35%

Magadnak kémkedj,ne másnak.

Lehet teszt is.

Ha kedvelt alak vagy,jó a fizu,akkor csak ásd be magad,biztosítsd a pozíciód.

2023. aug. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túlgondolni, az is lehet, hogy csak nagyon megbízhatónak, meg az ottani egyszerű melósoknál értelmesebbnek tart.
2023. aug. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is inkább tesztelgetésnek tűnik, lehet, hogy valami nagy szarkavaró volt ott korábban, ezért a főnöl extra óvatos az emberekkel. Az is lehet, hogy arra kíváncsi, hogy valóban jelen vagy-e, érted-e, hogy mi történik, aktívan részt veszel-e a munkában vagy csak kávézni jársz be.
2023. aug. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Munkaidő után lehet csak te veszed fel a telefont...
2023. aug. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!