Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kell lereagálni a...

Hogyan kell lereagálni a modortalan, sértő hangon kommunikáló felettest, kollégát újoncként?

Figyelt kérdés
Ti hogy csináltátok, milyen gyakran fordult elő? Az a bajom hogy végletes vagyok, eddig csak egyetlen munkahelyemen volt problémám ezzel, nem reagáltam le, kedves készséges voltam, rám is szálltak, kiléptem. Mert elég agresszív vagyok igazából, és attól féltem, megtépem vagy vulgárisan úgy kiosztom, hogy kirúgnak. Nem tudom mi a középút, kérlek segítsetek egy jó technikával! Nőként, csupa nő közé megyek dolgozni, iroda.

#beszólás #modortalanság #Sértő stílus
2023. aug. 10. 00:25
1 2
 1/12 Darius- ***** válasza:
44%
rögzítsd az eseményt . Ha megsérti a munkahelyi szabályzatot, viselje a következményeket.
2023. aug. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem lereagálni kell, hanem nem dolgozni ilyen helyen.
2023. aug. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Te 2-es ha csak nem vagy buta, te is tudod, hogy le kell reagálni. Viszont kösz, segítettél is a válaszoddal, pont az ilyen stílusú, csak bántani akaró, de haszontalan megjegyzésekre gondoltam. Munkahelyen hogyan lenne helyes az ilyen személyt kezelni szerintetek?
2023. aug. 10. 03:30
 4/12 A kérdező kommentje:

2-es elnézést kérek, de félreolvastalak. Azt olvastam, hogy "hanem dolgozni". :( Kerlek vedd semmisnek az előző válaszom.

Nade, manapság nem ugrálhatunk. Azért nem olyan ideális a munkaerő piac. :(

2023. aug. 10. 03:34
 5/12 A kérdező kommentje:
Darius köszi. Olyanra gondoltam, ami még nem sérti a szabályzatot.
2023. aug. 10. 03:36
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos, ha nem ad a főnökség jogorvoslati lehetőséget, akkor nincs más választásod, mint kilépni onnan.


Tavaly nyáron nekem is ilyen okok miatt kellett felmondanom. (A régi, hisztis kolléganő persze maradt.)


Édesanyámnak pl. a halálához vezetett ilyen munkahelyi légkör. Amíg élek, bennem ott marad a gyász. Ha enyhül is időnként.

2023. aug. 10. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Vagy nem foglalkozol vele (nem úgy hogy hallgatsz és magadban forrongsz, hanem pont telibe szarod) vagy a képebe röhögsz, hogy ha majd normálisan beszél veled akkor talán meg is hallgatod mit akar, vagy a saját szintjén visszaszólsz neki.
2023. aug. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%
Előfordulhat, hogy "kimerevíteném" egy pillanatra a delikvenst - egy "STOP!" felkiáltással - és a (vélt) sérelem elszenvedését követően AZONNAL megkérdezném tőle, hogy ő miként viszonyulna abban az esetben, ha én ugyanebben a stílusban viszonyulnék az munkakapcsolatunkhoz, ugyanígy aláznám őt, "mert csak"!
2023. aug. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sunshinedoll ***** válasza:
84%

Szerintem érdemes kifejezni neki, hogy ez a hangnem nem illik a professzionális környezetbe, és nagyra értékelnéd, ha nem alkalmazná ezt veled még egyszer.

Nekem egyszer volt egy megbeszélésem, ahol valami dokumentumot néztünk át együtt és én osztottam meg a képernyőt és egy nálam magasabb beosztású kolléganő ott akadékoskodott, hogy nem oda mutat az egerem, ahol az ő szeme olvassa a szöveget, meg hogy "nem az, hanem a másik mondat", mintha így nekem képernyőn keresztül olvasni kéne a gondolataiban, hogy neki melyik az a "másik" és így hallottam rajta, hogy totál idiótának gondol, meg frusztrált, hogy nem tudom, mit akar (megjegyzem, a közvetlen kolléganője is ott mondta neki, hogy "most én sem tudom, mire gondolsz"), úgyhogy közbevágtam, hogy "xy, ha gondolod tudunk tartani egy kis szünetet, míg összeszeded a gondolataidat, ebben a stílusban nem tartom túl produktívnak a munkát , úgyhogy részemről nem akadály, ha 5 perc múlva folytatjuk, szerintem a többi kollégának sincs ellene kifogása". Na, xy szépen fújt egy nagyot, majd hall mézes-mázos stílusban sikerült folytatni a munkát, és a végén még ilyen fél-kínos módon próbálta menteni, hogy hát igen, nehéz egy doksit átnézni képernyőmegosztással, de nagyon örül, hogy sikerült ezen felülkerekedni.

2023. aug. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 BlackSword ***** válasza:
50%

Legyél te a legjobb, onnantól kezdve pedig szarkazmus, irónia, cinizmus...


Egyébként meg ha leosztod, akkor mi van??? Úgy csináld, hogy ne lássa, hallja senki... egy árulkodás meg azért még kevés a kirúgáshoz... bizonyíték hiányában egyébként is rágalmazás ..

2023. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!