Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egészségügyi Kiskönyvben mit...

Egészségügyi Kiskönyvben mit jelent az alkalmasságin az, hogy éjszaka nem foglalkoztatható?

Figyelt kérdés

Epilepsziám van, moziban dolgozok, és szeretnék késő délután is menni. A probléma az, hogy egy régebbi melóra (árufeltöltő voltam) kaptam alkalmasságit, amin az állt, hogy nem foglalkoztatható éjszaka, illetve 8 óránál többet egy nap.


Mit jelent pontosan az, hogy éjszaka? Max 11-ig dolgoznék, beleférne? Ha ezt megszegem akkor az baj? Ha árufeltöltőként kaptam ezt a javaslatot, akkor lehet hogy a moziban (kasszásként) ez megváltozhat?


Semmi jele nem volt tüneteknek 2 éve, amikor az egyetlen tünetem volt, és ez egy diákmunka.



#diákmunka #kiskönyv #egészségügyi #egészségügyi kiskönyv #Foglalkoztathatás #Foglalkoztatható
2023. aug. 14. 01:24
 1/2 anonim ***** válasza:
91%
22 után nem dolgozhatsz.
2023. aug. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem dolgozhatsz éjszaka. Az alvás megvonással és a fokozott szellemi megterheléssel van a gond, ezek rohamot provokálhatnak. A munkahely nem vállalja a felelősséget ha te véletlen rosszul leszel, ha pedig eltitkolod annak jogi következményei lehetnek. Ha x évig rohammentes valaki gyógyszer mellett vagy anélkül akkor az alkalmassági orvos fontolóra veszi majd ezeket. De valószínűleg az éjszakai munka jó pár évre ki van lőve.
2023. aug. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!