Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Éjszakázást mennyire lehet...

Éjszakázást mennyire lehet megszokni?

Figyelt kérdés
Normális ha éjszakás héten , egyfajta másnapos érzésem van mint aki jól benyomott előző este. Szédülök , illetve a szívem is össze-vissza ver időnként. Ez fog idővel változni? vagy inkább keressek nappali munkát.

2023. febr. 26. 21:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Nehéz, felborul az ember természetes bioritmusa.
2023. febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Az éjszakázás embertelen!
2023. febr. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Embertelen és bizony egészségtelen is - ezt jelzi a szervezeted.
2023. febr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Én azt szerettem a legjobban, teljesen jó volt
2023. febr. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nehezen viselem ezt , hogy szédülök olykor ingerült is vagyok .
2023. febr. 26. 21:58
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
10 hónapig voltam éjszakás 1*: 12h munka, majd 2 nap szünet. Nálam úgy csapódott le, hogy nappal (is) fennt voltam, és a 3. napon jött ki az alváshiány.
2023. febr. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kezd sötétedni, az ember szervezete termelni kezdi a melatonin nevű hormont amely szabályozza a cirkadián ritmust.

Értelemszerűen nappal nem termeli, az agyadat és több millió év evolúcióját nem fogod átverni. Nappal a fáradtság miatt fogsz tudni elaludni, ami közel sem annyira pihentető, mint az éjszakai.

A cirkadián ritmus felborul (=éjszaka sem fogsz tudni aludni), növeli a cukorbetegség, a szív- és érrendszeri problémák kockázatát, tönkrevágja a vérnyomásod, rontja a kognitív képességeket, az immunrendszered kevésbé lesz ellenálló, és egyes kutatások szerint a daganatos megbetegedések kockázata is nő az állandó éjszakázással.


Lássuk be, az ember alapvetően nappal élő faj, a testünk, szervezetünk is ehhez alkalmazkodott, ezzel nem tudunk mit tenni. Ha minden kötél szakad és amíg nincs jobb, vállald el, mert pénzből élsz te is, de amint van lehetőséged, keress és válts nappali munkára, mert hidd el, a szervezet hálás lesz érte hosszútávon.

2023. febr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
74%
Attól függ, hogy mit kell csinálni. Mert más a szalag mellett a gyárban, vagy mint nekem, 10 ügyeletből 8-at végig TV-zni, Gyakorizni, dugni, meg aludni.
2023. febr. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad van , keresek mást ! Mert érzem hogy nagyon megvisel, nyúzott vagyok , karikásak szemeim.
2023. febr. 26. 22:11
 10/14 A kérdező kommentje:
Szalag munka a gyárban , nem tv-t nézünk :D
2023. febr. 26. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!