Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyen semmi nem jár?

A munkahelyen semmi nem jár?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párom egy fatelepen dolgozik,árukiadóként. Egy konténer az "iroda" ,ahol olyan ivóvíz van,amiből valami sárga trutyi folyik. Tehát ivásra,és kézmosásra alkalmatlan. De egész nyáron egy palack vizet nem kaptak,az étkezést is maguknak kell megoldaniuk. A kávé,tea már luxusnak számít. Reggel 7-től délután 16-ig tart a munkaidő. Szerintetek ez korrekt a főnök részéről,hogy semmit nem biztosít,vagy nem?
2023. aug. 17. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Senkinek nem kötelessége étkezést meg kávét biztosítani a munkavállalónak. Én sem kapok. Kézmosási lehetőség azért jár. A mosdóban.
2023. aug. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nyilván nem korrekt.
2023. aug. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből max az ivóvíz vételezést, meg mosdót kell biztosítani.


Kávé tea, hol élsz te? Ilyeneket nem szokás a pronyóknak biztosítani, max ha hidegbe dolgoznak, akkor kell a meleg italt biztosítani valami munkavédelmi szabály szerint.

2023. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az étkezést a legtöbbünk magunknak biztosítja, ahogy a teát és a kávét is.

Dolgoztam olyan helyen, ahol az elődeim összedobták a mikro, kávéfőző és vízforraló árát, hogy teázni, kávézni tudjanak. De a legtöbb helyen van teakonyha ahol ezek megtalálható, viszont a kávét és teát mindig magunknak vittük.

Viszont vizet azt biztosítania kellene, ha hőségriadó van, a fizikai munkásoknak a munkavédelmi törvény szerint magnézium is járna.

2023. aug. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2023. aug. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemrégiben kezdtem egy új munkahelyen (nem ilyen jellegű mint a párodé).

De nekünk sem biztosítanak télen, nyáron védőitalt (nyáron víz, télen teát szokás). Pedig ha jól tudom ez a munkáltató kötelezettsége. Az étkeztetés az nem. Biztosan van munkahelyi mosdó ahol tud kezet mosni tiszta vízzel.

2023. aug. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A kávé,tea és kaja biztosítása nem kötelessége a munkáltatónak. A tiszta ivóvíz és a higiénikus körülmények biztosítása viszont annál inkább.
2023. aug. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kávé úgy van, hogy összedobjuk rá a pénzt. De sem kaja, sem ital nem jár.
2023. aug. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!