Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Osztrák/német munkahelyekre...

Osztrák/német munkahelyekre referencialevél?

Figyelt kérdés
Minden eddigi munkahelyemről kell vagy elég egy?

2023. aug. 18. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A legutóbbi elég szokott lenni.

Egyszer hallottam, hogy komolyabb cég (intel) kérte valakitől szinte az összeset, ami van.


Viszont oda kell figyelni, hogy a németeknál teljesen más formája van, mint ami nálunk volt régen.

Nálunk tárgyilagos volt, a németek beleírják azt is virágnyelven, hogy jó voltál, vagy szar.

Persze negatív dolgot tilos beleírni, így nem azt fogják írni, hogy szar volt a kolléga, henem hogy "mindig nagy gonddal fáradozott a kapott feladatok elvégzésén". Ez pozitívan hangzik, de abből tudják, hogy "fáradozott, de nem nem csinált lószart sem+".


Csak azért írom, mert egyszer én is kaptam magyar cégtől "igazolást", kb. ilyen szövegezéssel, hogy "igazoljuk, hogy Gipsz Jakab 2010 és 2014 kézt nálunk dolgozott PLC Fejlesztőként. Pont.


Ezzel a németek nem tudnak mit kezdeni.

2023. aug. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, igen azt olvastam, hogy van valami titkos nyelvük, a legutóbbi főnököm amúgy anyum xd Azt is elfogadják, ha családtag írja, nem fogják azt gondolni, hogy elfogultság van mögötte?
2023. aug. 18. 15:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Elég a legutolsó.

Nekem valami olyasmit írtak, hogy jól dolgozok amíg valaki fel nem húz de teljesen máshogy volt megfogalmazva amit csak német tanárom értett meg mert az én középszintű tudásom kevés hozzá.

2023. aug. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!