Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún sokszor mièrt...

Állásinterjún sokszor mièrt nem mutatják meg mit kell igazán csinálni?

Figyelt kérdés

Tapasztalataim alapján,sokszor megesett hogy amit leírnak a munkakörhöz tartozó feladatokhoz sokszor köze nincs amit leírtak.

Nemrèg váltottam új munkahelyet,de eddig nem azt tapasztaltam amit leírtak.

Mièrt nem lehet interjún aznap körbevezetni az embert és megmutatni valóban mit is kell csinálni?

Veletek is törtènt már ilyesmi,hogy csalódtatok a munkakörötökben?

Mit tettetek?

Válaszotokat köszi :)



2023. aug. 31. 05:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

Mert az álláshirdetésekszövegének 99%-a ordas nagy kamu. Csak azt nem értem, mi szükség erre. Kicsit is tapasztaltabbak már csak röhögnek a szövegen. Gondolom, te pályakezdő vagy.

Állásinterjún "jobb helyen" legalább az épületet megmutatják, mármint bejárják veled, ahol majd végzed a feladatod esetleg még leendő kollégának is bemutatnak. De legtöbb helyen még ennyire sem képesek, meivel legtöbbször van valami takargatni való, meg amúgy is csak mihamarabb kell egy bohóc, aki elvállalja apróért, aztán majd jön a hideg zuhany. Én már az összes szutyok magyar munkahelyben csalódtam. Pozitív csalódás az számomra, mikor van kulturált, tiszta mosdó, külön étkező és viszonylag rendesen kifizetnek. Sajnos attól még marad 100 másik negatív tényező. De mondom, amit az álláshirdetésben olvasol, azt felejtsd el.

Már ott tartanak, hogy bónuszként sorolják fel, ami alap amúgy. Meg tudjuk, mit jelent a "lelkes, vidám csapat". Úgyhogy leáll hatnának ezzel a bohóckodással.

2023. aug. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt fejvesztve menekülne a jelentkező, ha megmondanák interjú,n, hogy igazából mit és mennyit kellene csinálni. Nincs annyi lenyúzható bőr a rinocéroszon sem.
2023. aug. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát mert nem hülyék a munkáltatók sem....


Ha a munkáltató nagyon fel akar venni valakit és tudja, hogy amúgy ez egy sz@r, fostalicska munka lenne, ha véletlenül mégis jelentkezne valaki szerencsétlen, nyeretlen kétéves a munkára, nem lesz vele őszinte.... ha az lenne, az illető menekülne még az interjú vége előtt.


Más oldalról, ilyen melóra az jelentkezik, akinek TÉNYLEG nincs más választása.... de nála is van egy határ, ameddig engedi a munkáltató f@szságait.

2023. aug. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
64%
Na ezért jó a próbanap.
2023. aug. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem majdnem minden pozícióban ezt csinálja a legtöbb cég. Engem tavaly vettek fel egy agy multihoz értékesítőnek. Az állás hirdetés alapján egy adott földrajzi területen a cég már meglévő top 15 partnerével kellett volna dolgoznom, akikkel kiemelten jó a kapcsolat. Laptop, telefon, 2 évente leváltott cégesautó aminek a magánhasználata nagyon kedvező elszámolású magán használatban. Támogató csapat és céges környezet. Még közös napom is volt az egyik kollégával ami nagyon tetszett.

Most itt ülök több mint egy év után és konkrétan úgy érzem sok területen átvagyok verve. Ténylegesen van 15 kiemelt partner akikkel már csak cégméret és forgalom miatt is sokat kell dolgoznom. Viszont ezekkel a cégekkel nem lehet elérni az egyetlen dolgot ami ennél a cégnél igazán számít a meghatározott tervszámokat. Ehhez kell még kb 30-40 kisebb cég. Viszont ezekkel a kapcsolatot a nulláról nekem kellett és kell felépíteni. Itt a vezetőség részéről max addig van támogatás amig hozod a számokat. Viszont a jelenlegi piaci körülmények között a segítő légkör arról szól, hogy ha belenyúvadsz akkor is hozni kell MINIMUM 100% a szent tervből. A céges telefon meg laptop az tényleg jó azt leszámítva, hogy este 0-24h pittyeg és ha este véletlenül megnyitsz egy levelet másnap hívnak reggel, hogy na sikerült megoldani?

2023. aug. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Shaddark ***** válasza:
19%

Mondjuk szerintem nem is igazán lehetne ezt teljes körűen ennyi idő alatt.

Erre van a 3 vagy 6 hónap próbaidő. Ha nem tetszik kilépsz következmények nélkül.

2023. aug. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Volt mar ilyen, probanapon. Fel ora utan szoltam hogy nem jon be, lepek. Megesik 😀
2023. aug. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Mondok jobbat. 2018-ban jelentkeztem a MÁV-hoz kocsirendezőnek. Felvettek. Azt tudni kell, hogy ilyenkor 3 vagy akárhány hónapos (ki- milyen pozícióra jelentkezik) belső képzés van, de előtte rengeteg orvosi és pszichológiai vizsgálaton kell átmennünk, ami nem olcsó, de mindent a MÁV fizet. Harmincan voltunk a képzésen az ország minden szegletéből, és már a képzés ideje alatt (arra hogy bent ültünk a teremben, és tanultunk mint az állatok, de tényleg) kaptuk a fizetést.

Letelt a 3 hónap, sikeres vizsga stb.. mindenki munkába állt, a megadott állomásokon.


Na most jön a buli. Dombóvári kolléga, 2 nap múlva ír messengeren, hogy ő felmondott. Mondom miért? Hát felmondott mert amikor meghozta a Szergej mozdony a nem tudom hány tonnás tehervonatot, be ment az ütközők közé szétkapcsolni a csavarkapcsot de az szorult, így a mozdonnyal picit meg lett nyomva az ütköző, hogy jobban ki lehessen lazítani.


A srác összepisálta magát úgy megijdet, amikor a mozdony elkezdett feldübörögni, és elkezdte nyomni az ütközőket, úgy hogy ő közötte állt.


Ő ezt nem gondolta volna hogy ilyen lesz. Kitűnő tanuló volt egyébként, de nagyon félt a gépektől. Tény egyébként hogy veszélyes munka.

2023. aug. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, multinál lehet-e próbanapot kérni.

Én egy könyvelőirodában kértem interjún, hogy bemennék 3 nap próbanapra, fizetni sem kell, nekem megér annyit, hogy lássam a munkakörülményeket.

Csaj megengedte, a 3. napra már nem mentem be. (Átjáróház, szar 30 éves program, óriási kupi mindenhol, és akkor ezek "csak" a külsőségek, a melóba igazából még bele sem láttam. )

Nyilván próbaidő alatt amúgy bármikor fel lehet állni, de úgy már körülményesebb (már ugye beléptettek, ezért kiléptetés, kilépő iratok, egy csomó adminisztráció nekik is, és nekem is nyűgösebb lett volna).

(Bár azt tudjuk, hogy próbanap, mint olyan nem létezik a munka törvénykönyvben, szerintem nagyok nem is engedik.)

2023. aug. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Próbanap, mint olyan valóban nincs az Mt. - ben.


A legtöbb helyen ezt nem is engedik.


Teljesen más a helyzet, amikor azért nem mondják el az interjún, hogy mi a valódi dolgod, mert nem is lehetséges.

Ilyen pl. amikor a piac változik meg úgy, hogy átértékelődik a pozíciód létjogosultsága, és akkor mit kéne tenned ahhoz, hogy továbbra is dolgozni tudj. Ezt nem lehet előre látni, így ezt elmondani sem lehet.


Hasonló ehhez, amikor a munka jellege miatt nem lehet elmondani a pontos feladatot. Pl. értékesítői feladat.

Az kevés, hogy értékesíteni kell egy terméket... ezt magadtól is tudod. Azt viszont már nem mondják el, hogy csak akkor fog működni, ha termékre továbbra is lesz igény és jó a marketingje... különben cseszheted az egészet.

Mint ahogy azt sem, hogy lehet neked kell ügyfeleket szerezned a termék értékesítéséhez, hogy árulni tudj...


Szóval van, amit nem is lehet elmondani.... vagy látod előre vagy nem. Inkább nem.


Itt inkább a un. közismerten sz@r munkákra lehet gondolni.

Pl. lovász.

Nemcsak arról szól a dolog, hogy kaját kell a lónak adni, meg kivinni a legelőre, hanem kilapátolni a sz@rt a boxból... (egyébként a lovász munka 80% - a ez lenne..)

Na most, aki ezt nem tudva jelentkezik... mert a hirdetésben csak annyi van, hogy "feladat: lógondozás, lovak körüli munka".

Persze fel lehet hívni a hirdetőt, és meg lehet kérdezni... de ha nem mondja meg?

Ez csak akkor derül ki, amikor valaki kimegy és megnézi, hogy mit kellene csinálni...

2023. aug. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!