Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elofordult mar veletek hogy...

Elofordult mar veletek hogy azert nem vettek fel titeket egy munkahelyre mert a munkaltato azt feltetelezte hogy biztos 1ev mulva csaladot alapitasz,vagy bulizni fogsz?

Figyelt kérdés

Allasinterjura mentem,22 eves ferfi vagyok

Kerdezgettek a maganeletemrol,mondtam hogy 5 eves kapcsolatban vagyok a jegyesemmel,mondtak hogy akkor biztos gyereket tervezunk a jovoben stb… mondtam hogy a jegyesem egyetemista,egyeltalan nem a kozeljovoben szeretnek csaladot alapitani

Erre az volt a valaszuk hogy akkor biztos sokat bulizok stb

Mondtam en ezt mar kieltem 16-17 eves koromban

Es flegman azt mondtak hogy huszoneves korban kezdodik a bulizas

Egesz allasinterjun lenezoek voltak a korommal

Most akkor szerintuk a bulizas vagy a csaladallapitas kezdodik huszonevesen? Ezzel mi lenne a problemajuk? Nem en mennek terhesszabadsagra,egyszer az a baj ha valaki fiatal egyszer az ha valaki tul idos…



2023. aug. 18. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kis cégeknél ez jellemző sajnos
2023. aug. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez egy gyari munka volt amugy.
2023. aug. 18. 14:06
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Csak kötekedtek! Egy normális munkáltatót ezek a dolgok nem érdeklik hiszen ez a magánügyed amihez nincs semmi közük. Nem is értem pl. Ha te pénteken végzel a melóval és nincs hétvégi munkavégzés akkor miért ne bulizhatnál akár egész hétvégén? Szoval tojd le őket. Szerintem csak kötözködni hívtak be.
2023. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem is nagyon kérdezhetnek erről. Viszont érdekes mert a nőkkel szoktak genyózni a gyerek miatt általában ők esnek ki a munkából.
2023. aug. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyen ne is akarj dolgozni.

Vannak olyan munkáltatók akiknek semmi sem jó. Ha fiatal vagy az a baj, biztos mindjárt szülni fogsz, ha már van akkor az még nagyobb gond. Ha idős vagy az a baj, ha nincs tapasztalatod az a baj.

2023. aug. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, egy interjún amikor megtudták hány éves vagyok (24 voltam) egyből úgy kérdezték meg hogy mikor szülök, mintha már terhes lennék. Bár én távoztam miután az interjúztató kioktatott arról, hogy már kellett volna szülnöm ennyi évesen de szerintem nem vettek volna fel mert láthatóan azt sem hitte el, hogy soha nem akarok gyereket.
2023. aug. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a Nike boltba mondták, hogy jajj amúgy nem fog alkalmazni, mert nő vagyok ( nálam idősebbek is csak nők voltak én akkor kb 25 voltam a többi 40-50+) mert nehezet kell emelni, meg ha elmegyek szülni akkor ő nem fogja nekem ezt finanszírozni szal csak napi bejelentésben alkalmaz bárkit.
2023. aug. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez a kérdés nem volt de párszor már próbáltak belém kötni, hogy lássák milyen arcot vágok ha lestresszelnek.

Ilyenkor ott szoktam őket hagyni.

Azért kérdezik mert alapból stresszes a munkakör.

2023. aug. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Férfitól fölösleges családalapítás felől kérdezősködni. Általában nem a férfiak mennek szülőszabira.

A bulizásról faggatózni még fölöslegessebb. Az látszik, ha valakinek szétivott feje van. Vagy ha nem, hát próbaidőn kiderül.

2023. aug. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ezeket a dologokat - nyíltan - me se lehetne kérdezni, mert olyan mértékben avatkozik bele a privát szférába, ami már nem érinti közvetlenül a munkavégzést.


Sem a féktelen bulizás (hacsak nem megy a munkád rovására) sem a gyermekvállalás nem jelenthet igazi munkavégzési akadályt, egyik fél számára sem.


Az más kérdés, hogy ez - sajnos - messze összetettebb a valóságban.


Nagyon sok munkáltató - ez a jobbik eset - azért teszi fel az egyébként f@sz kérdéseit, hogy lássa a reakciódat, arra kíváncsi, hogy hogyan reagálod le a hülye ügyfél, idióta, dilettáns kérdéseit. Ezek jellemzően "ügyfeles" munkakörök, ahol pl. ügyfélszolgálaton emberekkel kell beszélni.

A "jó hír", hogy ezesetben valójában ez egy vizsga és rohadtul nem éredkli őt a Te bulizási szokásod vagy családalapítási terveid.


Rosszabb esetben viszont érdekli.

A bulizási hajlandóság ("szabidő eltöltése" címszó alatt) vagy a családalapítási terv a megbízhatóságot vizsgálja. Azt hogy mennyire lehet rád számítani.

Akinek családja van (tervezi), annak a számára már a prioritások is másak. Innentől nem lehet tőle ugyanazt és ugyanúgy várni dolgokat, mint aki egyedülálló... következésképp már nem lehet a - piaci diktálta trörvényszerűségek miatt - a végtelenségig kihasználni a munkavállalói státuszát.

A bulizással (szórakozással) hasonló a helyzet. Az ilyennek sem a munka fontos elsősorban...


Mivel kis hazánk törvényei szerint a munkáltatónak nem kell megindokolnia egy esetleges elutasítást az állásinterjú eredményeként, így azt vesz figyelembe a döntésnél, amit csak akar.


így simán belefér - sajnos - jogilag is, hogy ilyenek miatt nem vesznek fel.

2023. aug. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!