Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A próbaidőszak végén alá kell...

A próbaidőszak végén alá kell írni valamit vagy automatikusan felvesznek ha az letelik?

Figyelt kérdés

A legelső munkahelyemen vagyok. Tisztában vagyok azzal, hogy idő mire megszokom, viszont borzasztóan fáradt vagyok minden nap pedig csak egy hete vagyok felvéve.


Mindenki azt mondja, hogy kb. 2 hónap mire megszokom teljesen és addig nem is akarok elhamarkodott döntést hozni. Azonban a próbaidő vége pont a vizsgaidőszakra esik (párhuzamosan csinálom az egyetemet) és nagyon gondolkodom abban, hogy módosítani kéne a szerződést 8 helyett napi 4 vagy 6 órás munkaidőre, mert tényleg nagyon kimerülök nap végére. Persze, ez változhat majd ha megszokom a dolgokat, csak jelenleg tényleg nagyon fáradt vagyok és elképzelhetetlennek tartom hogy még este nekikezdjek a tanulásnak.

Hatalmas munkaerőhiány van a munkahelyemen emiatt valószínűnek tartom hogy beleegyeznének a 4 vagy 6 órás munkaidőbe. Viszont nem akarok egyből most ezzel állni a vezetőség elé, mert nyilván minden újdonság most és szoknom is kell valamennyire. De esélyes, hogy próbaidőszak végén (vizsgaidőszak elején) nem tudnám ezt 8 órába csinálni. Ezért gondolkodtam el, hogy ha netán lenne egy megbeszélés vagy valami papírt alá kellene írni a véglegesítésről, akkor ott rukkolnék elő az ötletemmel.



2023. szept. 3. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem lesz semmi ilyen.

Már most felvettek, a próbaidő csak annyit jelent, hogy indok nélkül meg lehet szüntetni a szerződést mindkét fél részéről addig.

Sőt, ha szőrszálhasogatóak akarnak lenni, és írtok új szerződést a munkaidő miatt, akkor simán újraindulhat a próbaidő.

2023. szept. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Olvasd el a munkaszerződésedet. Ha abban nincs egyéb kitétel, akkor csak annyi történik, hogy a próbaidő letelte után már nem leszel próbaidőn. Általában próbaidőre és az utánra ugyanaz a szerződés vonatkozik, nincs ilyen "véglegesítés" vagy hasonló. Max béren kívüli juttatást nem kapsz próbaidő alatt, de az efféle eltérések szintén benne vannak a szerződésedben, amit aláírtál (feltéve, ha teljesen legális munkavégzésről van szó).

Ha úgy érzed, nem bírod, felesleges várnod, közöld minél hamarabb, és talán beleegyeznek a részmunkaidőbe. Ha nem, akkor vagy megszokod végül, vagy továbbállsz még most, amíg nincs felmondási időd.

2023. szept. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem merem kijelenteni azt, hogy nem bírom, mert tényleg egy teljesen új szituáció és tudom, hogy valamilyen szinten meg kell szokjam. Főleg ezt a reggel 8-tól délután 4-ig felállást, mert az egyetemen hol bementünk-hol nem, hol online volt óra, hol nem is volt megtartva. Szóval eleve az, hogy naponta kimozdulok már egy újdonság nekem.


Sajnos munkaszerződésem még nincs. Aláírtam néhány papírt ugyan, de nem olyanokat amikből nekem is jutott volna másolat. Azt tudom, hogy hivatalosan augusztus 28.-ával felvettek, de rendes szerződés csak szeptember végén várható (közoktatás, még a tankerület jóvá kell hagynia, meg ilyen apróságok).

2023. szept. 3. 09:18
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs munkaszerződés, akkor nincs miről beszélni. Feketén dolgozol, amit vagy kifizetnek, vagy nem. És akkor most egy hónapig ingyen munkát végzel, és szeptembertől vagy kapsz szerződést, vagy nem, vagy kifizetik ezt a hónapot visszamenőleg, vagy nem. Ez így ebben a formában törvénytelen, ilyenbe bele sem szabadott volna menni.

Én holnap úgy mennék be, hogy akkor kapok szerződést ott azonnal, vagy megyek is haza. Ingyen munkát biztosan nem végeznék, főleg, ha még mellette nem is bírnám a párhuzamosan futó egyetem mellett.

2023. szept. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es: A tankerületet nem lehet siettetni.
2023. szept. 3. 09:42
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

4-es!

Állami cégeknél ez bevett gyakorlat, hogy a papírozást csak utólag oldják meg, de én se értem, hogy lehet ilyet csinálni...

2023. szept. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem dolgoztam sosem állami cégnél, nem tudtam, hogy ez ott bevett gyakorlat.

Ettől függetlenül én biztosan nem dolgoznék ingyen, de nem vagyunk egyformák. Ha nem lehet siettetni a tankerületet, akkor tetszettek volna előre gondolkodni (haha:D) és dolgozni...

Kérdező, az mondjuk megint a te mulasztásod, hogy nem tudod, mit írtál alá (néhány papírt??), és hogy abból sem kaptál saját példányt. Ilyen erővel az is szerepelhet benne, hogy a szerveidet odaajándékozod év végén Kispistának. Jogilag rendben is lehet, mert ott a szignód a papíron...

2023. szept. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Olyansmiket írtam alá amin az adataim szerepeltek, a beosztásom, pótlékok, adókedvezmény, határozatlan idő, heti 40 óra, 3 hónap próbaidő, munkába állás dátuma. Kb ezek szerepeltek rajta, semmi olyan hogy a próbaidőszak végén mi lesz. Szóval megnéztem mit írtam alá.
2023. szept. 3. 10:20
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Ez így mégis munkaszerződésnek tűnik, legalábbis abban is szerepelnek ezek a dolgok. Látnod kéne hozzá, szerezz belőle egy fénymásolatot legalább.

Visszatérve az eredeti kérdéshez, ha nincs kijelentve, mi lesz a próbaidő végén, akkor nem történik semmi, egyik nap még próbaidős vagy, a következőn már nem.

2023. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3 hónap után meghosszabbodik a szerződés de már nem avgy próbaidős.. így szól a törvény.
2023. szept. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!