Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt olyan időszak az életeted...

Volt olyan időszak az életetedben, amikor közfoglalkoztatottként dolgoztál bérminimumért?

Figyelt kérdés

Hogy élted meg azt az időszakot?

Azóta változott a helyzet?



2023. szept. 5. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen de volt háttérem, szóval csak hobbiként csináltam.heti 3 napot
2023. szept. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 qborka ***** válasza:
100%
Igen, tulajdonképpen életem egyik kedvenc munkája volt. Iktattam polgármesteri hivatalban,rengeteg vicces illetve döbbenetes állampolgári levél/sors futott át a kezem között. Ha be lehetne oda kerülni normális fizetéssel, örömmel végezném.
2023. szept. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 4 évig. Irodai, ámde megalázó közmunka volt. Csak azért csináltam végig, hogy utána átvegyenek főállásba.

Át is vettek, azóta is ott dolgozom.

2023. szept. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem érdekelt. Azóta változott, jobb irányba, bár ez is nézőpont kérdése.
2023. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt, inkább elmentem a gyárba több műszakba.
2023. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt, határozott idejű szerződéssel, de én hamarabb leléptem. Volt amikor egész nap selejtezendő papírokat kellett tépkednem.
2023. szept. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Volt.


Karbantartónak vettek fel egy középiskolába amit még az önkormányzat tartott fent. Akkor még ilyen idők voltak és bizony csak a minimálbért tudták megadni. Én elvállaltam mert akkor ez volt nekem megfelelő leginkább a munkaidő miatt, mert rugalmas volt. Később kaptam lehetőséget egy kollégiumba, ugyanezekkel a feltételekkel de ott már azt mondtam hogy nekem ennyi elég volt. Hiába volt rugalmas minden, a bérezés nagyon nem tetszett és semmi pótlék, semmi jutalom pénz semmi. Túlórát sem fizettek soha. Pedig elvárták hogy maradjak bent csináljam mert van munka. De amikor már túl voltam 50 órán ami plusz óra volt abba a hónapba mert mindennap 8 órából 10-11 órákat voltam bent és nem fizették ki, de még arra sem voltak képesek hogy kiadják csúszóba tehát elmehessek korábban vagy ne menjek be 1-2 napig mert szabadságra sem mehettem akármikor na akkor mondtam hogy kész befejeztem. Az igazgató meg annyira buta ember volt hogy egyszerűen nem fogta fel hogy mi a bajom ezzel hogy sokáig voltam bent. Annyit mondott örüljek hogy dolgozhatok és kapok fizetést. Abban igaza volt hogy akkor még nehezebben lehetett elhelyezkedni de akinek volt egy kis sütni valója az eltudott normális helyen. Én inkább mentem gyárba az ottani karbantartókhoz 2 műszakba meg 2 hetente egy szombat délelőttöt kellett bevállalni, de azt legalább megfizették, szombatokra megkaptuk az alapbért és arra rájött az 50% túlóra és 50% csúszó tehát lett pár olyan óránk amit kivehettünk 2 hónapos munkaidőkeretbe és elmehettünk korábban haza. Vagy ha összegyűlt sok akkor 1-1 napokra is elmehettünk ami olyan volt mint ha dolgoznánk csak nem mentünk be. Nekem egyszer az adminisztrátor hülyesége miatt így jött össze rengeteg csúszó mert volt egy időszak amikor tele voltunk munkával, mindennap 10 óráztunk, szombaton is, kaptunk rá egy rakás túlórát, csak mivel nem vehettem ki meg semmi így összegyűltek és akkor lett nekem annyi plusz órám a 2 hónap alatt mint ha 3 hónapot dolgoztam volna le. Persze ezeket alapesetben ki kellett volna vennem, amit csúszóra adtak, és így is rengeteg túlórát fizettek még ki nekem pluszba de a sok csúszóval valamit kezdeni kellett és mivel már közeledett a keret vége így mondták hogy akkor vegyem ki, de mivel már a szabadságaim felét is ki kellett volna vennem addigra így mondták hogy akkor vegyem ki azokat is így gyakorlatilag 5 nap szabadságom volt és 5 nap csúszóm, így 2 teljes hetet voltam otthon fele annyi szabadsággal és még így is baromi jó fizetést kaptam. Persze ilyen soha többé nem lesz legközelebb, mert ez is csak egy adminisztrációs hiba miatt jött így össze, de jól jártam vele nagyon :D


Meg azért is jó nekem a gyárba egy multi cégnél mert ott rendesen bánnak a bérekkel, nem sumákolnak megmondják hogy mennyi lesz a havi béralapom és arra rájönnek az ilyen olyan pótlékok. 3 havonta teljesítmény alapján kapunk plusz jutalom pénzt abban az esetben ha nem voltam táppénzen az első fél évben 1 hétnél több ideig.

2023. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen. A bíróságon (Bp-n) voltam jegyzőkönyvvezető. Annak, aki nem ismeri: tárgyalásokon vettem részt, ott leírtam, ki mit mondott, meg egyéb adminisztrációs, postázós feladataim voltak, telefont is fel kellett vennem. GBM, akkor volt (2020) 140 nettó. Szüleimmel laktam, máshogy nem is ment volna, nem volt kapcsolatom. A többi kollégám is otthon lakott, vagy a párjával, aki jobban keresett és többet fizetett bele.


Hát ja, megbecsülés nem nagyon van. Néha odadobtak egy kis csontot, pl ruhapénz, meg karácsonyra marcipán, meg hogy ünnepnapok előtti utolsó munkanapon 2kor haza lehetett menni. De amúgy hajtás volt, nagy volt a mennyiség. Néha volt, hogy kevesebb volt a munkám, akkor tök jó volt. Ami a kedvencem volt, hogy ketten voltunk egy irodában, így ha a bíró, akivel dolgoztam, nem volt bent, akkor full egyedül voltam. Sorozatot néztem, átjárkáltam másokhoz beszélgetni. Az is jó volt, hogy nem nézték olyan szigorúan a késést, ha 8:15ig beértél 8:00 helyett, az elég volt, plusz 16:00 helyett mehettél haza egészen nyugodtan 15:45kor.


Persze a végtelenségig nem lehet csinálni ezt, én is csak egy évet voltam. De amúgy jó voltam benne szerintem.

2023. szept. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!