Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Versenytilalmi időszak esetén...

Versenytilalmi időszak esetén ez szabályszegés?

Figyelt kérdés

Egy külföldi multi leányvállalatánál dolgozok, ahol az utolsó munkanapom utáni 3 hónapra versenytilalmi időszakot kötöttek ki (amitől eltekinthetnek, de most a kérdés kedvéért feltételezzük, hogy nem tekintenek el). Ez egy energia szektorban lévő cég. Ha hasonló munkakörben dolgoznék, de egy non-profit / állami céghez mennék, aminek ugye teljesen mások az üzleti érdekeltségei egy profit orientált multihoz képest, tehát semmilyen szinten sem konkurense a mostani vállalatnak, akkor ezzel, hogy egy teljesen másik szektorban, non-profit cégnél folytatom a pályafutásomat hasonló munkakörben, megszegem ezt a versenytilalmi időszakot?


Ha a munkahelyem ragaszkodna hozzá és ennek ellenére már dolgoznék az új munkahelyemen, akkor a bíróság jogerősen kötelezhetne a szerződésben a megszegés esetére megszabott összeg megfizetésére?


2022. márc. 7. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
kaptál erre a 3 hónapra megfelelő ellentételezést a mostani cégtől???
2022. márc. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Még nem mondtam fel, szóval inkább csak feltételes a kérdés, de igen, van megfogalmazva a szerződésemben díjazás arra a 3 hónapra.


Illetve nem arról van szó, hogy én azt a pénzt mindenképp be szeretném húzni tőlük és mellette még keresni is szeretnék az új helyen, hanem szimplán nem arányos ez az összeg (3 hónapra 1 havi fizetés), miközben az új helyen 1 hónapra többet kapnék, szóval itt inkább az időszak hossza az ami zavar, egy amúgy is hosszú felmondási idő után (szintén 3 hónap).


Legrosszabb esetben is jobban megérné ennek az ellenértéknek a 2x-esét megfizetnem (ennyi van a szerződésben) szabályszegés esetén, mint 3 hónapig nem dolgozni, de a kérdés ettől még ugyan az.

2022. márc. 7. 14:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem a te poziciod szamit, hanem hogy az elozo munkaltattod konkurrensehez ne akarj menni, azaz ne tudd elvinni az uzleti know-how-t es azzal a versenytarsat elonybe reszesiteni.

Azaz jelen esetben nyugodtan mehetsz.

2022. márc. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3: Köszi, én is így értelmeztem, csak a "hasonló tevékenység" megfogalmazás nem volt teljesen egyértelmű a szerződésben, mert ha üzleti érdekeltség szemszögéből nézzük, akkor nyilván két különböző tevékenységről beszélünk, de ha szakmai szemszögből, akkor meg lényegében ugyan az. Persze logikusabb az előbbit nézni.
2022. márc. 7. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!