Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kevésbé kelendő diplomások...

Kevésbé kelendő diplomások nagyrésze munkanélküli, vagy max. gyártósori munkás lesz (itthon vagy külföldön)?

Figyelt kérdés
2023. szept. 7. 14:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Az a helyzet, hogy egyre kevésbé igaz, hogy a végzettség túlságosan releváns. Találkoztam már közgazdász burkolóval, biológus doktor szoftvertesztelővel, vegyész trénerrel, szociológus webdesignerrel, és a többi, és a többi.
2023. szept. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
27%

Ezzel az a baj, hogy így most diplomás dolgozik kétkezi, nehézfizikai munkát, ahelyett, hogy az csinálná, aki egész életében szegény volt, és kb ez a szakmája. Pedig nekik kéne munkahely.


A kormány nem csinált elég számú munkahelyet. Nem is fog, ha 12 év alatt nem sikerült nekik.

2023. szept. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
A bérek totális összetolásával már nem éri némely esetekben a diploma megléte. Kábé 0 forintot ér.
2023. szept. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Lehet nem leszek túl népszerű ezzel a válasszal, de ahogy én látom sokan vsak azért csinálnak diplomát mert presztízs.

Erre rament az oktatas is, már a régi főiskolai végzettséget is diplomanak hívjuk pl.

Van egy csomó olyan szak aminek semmi éetelme, nem tanulnak rajta semmi hasznosíthatót, és tömegek jelentkeznek mégis mert könnyű és hát diplomásak lesznek.

Emellett lebutultak a képzések is, próbálnak minél több embert áttolni. 5 éve kezdtem az egyetemet, most fejezem be a mester diplomamat majd és visszajárok néhány alapképzéses tárgyra oktatni, meg ismerek is pár tanárt, szóval itt van pár tapasztalat:

- az elmúlt 5 evben legalább a felere esett a szakom elvégzésenek a nehézsége, iszonyatosan megkönnyítették a targyakat, kidobálták a nehezeket, eltörölték a specializációkat, stb.

- volt egy nagyon jófej tanárunk, arra ment rá hogy mindenki értse az anyagot. Jo órákat tartott, plusz konzultációkat, és ezen felül is bárkinek ha volt kérdése megválaszolta, elmagyarazta akár személyesen is. Viazont nem engedett át csak olyat aki tényleg megértette az anyagot minimális szinten, csak magolással nem lehetett átmenni. Erre fel jött is az 50% bukási arány, majd behívatta a dekán a profot hogykövetkező félévben legalább 80% menjen át, könnyítsen annyit az anyagon. Vicc az egész

2023. szept. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

4

2001-ben végeztem egy fősulit...a plusz 2 és fél éves egyetemi képzés hozzá kacagós volt. Szóval voltak azért sokkal keményebb fősulik, mint egyetemek akkoriban például. Kaptam olyan ellenőrzést, hogy az ellenőr megkérdezte, melyik iskolát végeztem, megmondtam a főiskolát (NEM az egyetemet, mert az egy vicc volt hozzá képest), félretolt mindent az asztalon és azt mondta, hogy akkor inkább beszélgessünk...

Amikor bevezették a kreditrendszert, már akkor elkezdett kuncogós lenni a magyar felsőoktatás - ma már szinte minden területen sírva röhögős... Egyetértek veled.

2023. szept. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
23%

Az oké, hogy a diploma nem ér semmit. De ő egy értelmiségi családból származik. Nekik az lenne a célja, és a munkálya, hogy olyan helyen dolgozik. Nem ezért tanult? Nem ez volt a célja? Nem így nevelték? De, ez lenne alapból, de nem így lett. Nem ők rontották el, csak nincs hely, ahova elhelyezkedhetne.


Most elmegy dolgozni, ami nem baj, de oda megy, ahová alapból a szegényeknek kéne, akiknek az volt a céljuk, akik azt tanulták, akiket így neveltek.

A legtöbb szegénynek amúgy sincs munkája. A gyárakból úgy szóják ki az embeeket, mintha valami bónusz lenne, hogy szenvedhetnek a gyárban.

2023. szept. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
35%
Dehogynem. A diploma sokat ér! A lehetőségeid akkor is sokkal nagyobbak, ha esetleg pillanatnyilag nem mész velük semmire! Jobb elhelyezkedni bérminimumért, mint utcán lenni...
2023. szept. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
36%

#4


Mert le van építve az oktatás, meg minden. Aminek egyértelműen meglesz az eredménye.


Gondolom így akarnak népességet csökkenteni. Sokkal jobb, mint ha valami betegséggel csinálnák. A kérdés, hogy indiában meg a többi népesebb országabn ezt hogy oldják meg.

2023. szept. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
De ha kiderül, hogy ez csak a fidesz hülyesége, és máshol nincs ez, az teljesen más dolog.
2023. szept. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én Bp-n irodai munkát tolok amióta leérettségiztem (2015), nincs diplomám. Se nem gyár, se nem munkanélküliség.
2023. szept. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!