Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Pályakezdő 25 feletti diplomás...

Pályakezdő 25 feletti diplomásoknak van valami támogatás amivel el lehet helyezkedni? 😥

Figyelt kérdés
Januárban szereztem meg a diplomám és rengeteg helyre beadtam már az önéletrajzomat (mezei részmunkaidős irodai munkákra is), de 2 állásinterjú lett belőle csak (a többiről vagy vissza se írtak vagy elutasítottak). Ráadásul még jött ez a koronavírus is ami miatt ezerszer nehezebb lesz. Egy egyik interjún (transcosmos) az angolom miatt hasaltam el a másikon (középfokú banki adminisztrátor) pedig meg se indokolták. Szóval 3 hóanpja kudarc kudarc hátán és még az Ifjúság Grancia programot se vehetem igénybe, mert 25 elmúltam. Viszont pokolian nehéz helyzetben vagyok, már az ennivalón is spórolni kell, igaz szüleimmel élek, de nagyon nem számíthatok rájuk örökké és nekik is alig van pénzük. Nincs valami ifjúságsegítő szervezet, ahol akár alibi fizetésért de elmehetnék dolgozni, hogy legalább valamit be tudjak írni munkatapasztalatnak a CV-be? Vagy valami egyéb lehetőség? Mert pályakezdőként a kutyának nem kellek. 😭

2020. márc. 28. 13:49
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
15%
Nem hinném. Diplomásokra nincs túl nagy szükség sehol.
2020. márc. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
25%
Mi ez a sok baloldali kérdés? Most jobboldali kormányunk van, nem illik ilyen dolgokkal előhozakodni.
2020. márc. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
24%
Minek végeztél büfészakot?
2020. márc. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
44%
Milyen diplomád van?
2020. márc. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
18%

Előző munkahelyemen sorban jöttek a diplomás agrármérnökök meg gazdasági könyvelők falevelet gerebjézni.


Milyen diplomád van? Mert nagy valószűséggel semmit se ér. Sok helyen el se kérik a diplomát, mert nem kell.

Valamelyik gyárba is mehetsz segédmunkásnak.

2020. márc. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
30%
Tényleg azt hitted hogy majd azonnal beraknak egy irodába facebookozni meg nyomtatni?
2020. márc. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
51%

Ne ide írj, mert ha megnézed a válaszokat, akkor segédmunkások, és közmunkások írogatnak, földlapátolás, meg fűnyírás tapasztalattal.


Látod, hogy most nem könnyű a helyzet. Ha az angolod volt gyenge, akkor fejleszd, van rá időd.


Most nem csak neked nincs munkád, hanem sokaknak, ettől függetlenül jelentkezz tovább...

2020. márc. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Gyúrj rá az angolra, most van időd tanulni, aztán próbálj olyan cégeket keresni, akik kapnak támogatást, ha diplomás pályakezdőket foglalkoztatnak. A Munkaügyi Központban ebben talán tudnak segíteni legalább annyival, hogy meg tudják mondani melyek ezek a cégek. Ne add fel, előbb-utóbb sikerül.
2020. márc. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

"Nem hinném. Diplomásokra nincs túl nagy szükség sehol."


Ez így önmagában egy jó nagy ökörség, amivel általában azok vigasztalják magukat, akik gyerekként cs*sztek tanulni. Kb. minden munkaerő-piaci felmérés szerint a diplomások hamarabb és magasabb fizukért találnak melót, mint a nem diplomások, a munkanélküliek aránya is kisebb közöttük.


Eleve egy olyan világban, ahol egyre nagyobb méreteket ölt a digitalizáció és egyre több alacsony státuszú munkából szorítják ki az embereket robotok, az innovatív gondolkodás egyre nagyobb szerepet kap, tehát nem hiszem, hogy egy tehetséges mérnökként vagy grafikusként ne találnál munkát (arról hogy mekkora hiány van orvosokból, tanárokból és egyéb diplomás szakemberekből gondolom felesleges írnom...)


Persze tapasztalat nélkül elkezdeni senkinek se könnyű, akár diplomával, akár anélkül, ezért érdemes már egyetem mellett releváns szakmai gyakorlatra és nyelvtudásra szert tenni.


Szerintem túrbózd fel az angolod! Ha megnézed, nagyon sok helyre (akár az adminisztratív szférában, akár IT-területen, ami utóbbiban olyan hiány van informatikusokból, hogy már bármilyen diplomával rendelkező fiatalt átképeznek) elég a diploma és a legalább középfokú angol, a többit mentorok betanítják neked.


Egy haverom antropológus végzettséggel jelenleg fél millát visz haza készen az ExxonMobilnál azzal, hogy óránként elküld egy-egy emailt és felhív egy-két külföldi kollégát.

2020. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
79%

# 9/9


Feleslegesen írod le, egyrészt nem fogják megérteni, másrészt az értő olvasás ezeknek nem nagyon megy, gondolj bele, közmunkán tengődik valami Borsod, vagy Baranya megyei zsák faluban, és havat lapátol, meg füvet nyír. Majd feljön erre az oldalra a hülye fidesz propagandát írogatni. Szerinted ezek láttak egyáltalán egyetemet kívülről? Ugyanmár...

2020. márc. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!