Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy védjem meg magam a...

Hogy védjem meg magam a munkahelyen úgy, hogy abból jól jöjjek ki?

Figyelt kérdés

Mert ha b.aszogat valaki és hagyom, akkor folytatja. Ha kiállok magamért, visszaszólok, akkor lehet én leszek a bunkó és így feszültség lesz köztünk amíg itt dolgozunk. De az is lehet, hogy ez nem elég ok neki arra, hogy befejezze, nem mindenkit hat meg, ha valaki megvédi magát.


Általánosságban kérdezem, pl volt olyan, hogy új voltam és nem voltam szimpi valakinek és mindenbe belekötött, amit csináltam, ha jól, akkor is. Mostani helyemen olyan volt, hogy nekem X mondott valamit, hogy úgy csináljam, Y meg leb.aszott, hogy én miért hiszek neki, miért azt csinálom, amit ő mond. Miközben az is egy jó megoldás volt, Y javaslata is jó lett volna.


Tippek?


2023. szept. 8. 09:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

X meg Y kicsoda? Ha nem vezető/felettes akkor kb annyit is ér a szavuk mint egy lepkefing. Nem számít mit csinálnak.


Nem visszaszólni kell, hanem jelezni a felettesnek a nézeteltérést/összeférhetetlenséget.

2023. szept. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem vezetők, közvetlen munkatársak
2023. szept. 8. 10:25
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Miért gondolod, hogy mindenkinél ugyanaz válik be?

Nálunk van akivel szemben ki kell állnod magadért, meg kell neki mondani egyenesen.

Van olyan, akinél ez falra hányt borsó, de jelezve volt a felettesnek, elbeszélgettek vele és visszavett magából.

És van olyan, akivel szemben hiába állsz ki magadért, semmi foganatja, hiába szólsz a felettesnek, nem teszik helyre, neki mindent lehet, a vezetőség egyik tagjának a "pártfogoltja" Őt lehetőség szerint el kell kerülni, a minimálisnál is minimálisabb kontaktot tartani vele még szükség esetén is.

2023. szept. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
De alapvetően az válik be, ha határozottan, nem hisztisen, hanem önbizalommal visszaszólsz, határt szabsz. És nem baj, ha utána nem lesztek beszélőviszonyban. Csak azzal kötözködnek, aki gyengének tűnik.
2023. szept. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%
Ököllel.
2023. szept. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Fú, ugyanilyen helyzetben vagyok én is.
2023. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Ennyiből baromi nehéz jó tanácsot adni, inkább csak általános ökölszabályokat írnék.


" Ha kiállok magamért, visszaszólok, akkor lehet én leszek a bunkó és így feszültség lesz köztünk amíg itt dolgozunk."


A visszaszólás és a kiállás magadért nem ugyanazt jelenti. Ha visszaszólsz, akkor belementél a játszmába, és onnantól már nem igazán vagy különb. Ez nem kiállás magadért, hanem ego harc. Ha magadért állsz ki, akkor legyen valami konkrét viselkedés, amit kérsz, vagy akár követelsz.


Mondok egy saját példát: nemrég jöttem vissza szabadságról, és kiderült, hogy többen a folyosón fikáztak, hogy nem végeztem el valamit, és szarok bele a munkába. Csak közben nem ez történt.


Én azt csináltam, hogy körbejártam az embereket, először megkérdeztem, hogy mi történt, mi a bajuk. Kiderült, hogy volt egy félreértés, és valójában én jól jártam el, csak nem tudtam, hogy szólnom kellett volna nekik erről. Mondtam nekik, hogy ha felhívtak volna, kb 3 percben elmagyarázom az egészet. Erre mondták, hogy jó, de hát szabadságon nem fognak felhívogatni, ők is utálják, ha szabadságon zavarják őket.


Erre annyit mondtam, hogy én, ha választhatok, hogy a szabadságom után az fogad, hogy én vagyok a közellenség, vagy 3 percben felhív valaki telefonon, akkor gondolkodás nélkül az utóbbit választom, de így lehetőségem sem volt. Máskor legyenek szívesek felhívni. El volt rendezve.

2023. szept. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Minkatárs utasítását csak akkor kell végrehajtani, ha meg van bízva a betanításoddal, illetve figyeléseddel. Máskülönben les**rni és elküldeni a búsba.
2023. szept. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Munkatárs
2023. szept. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
#2 akkor az ő nyavajgásuk nem számít. Mondhatnak amit akarnak.
2023. szept. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!