Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szakács, vagy irodai adminiszt...

Szakács, vagy irodai adminisztrátor?

Figyelt kérdés

Irodai munkám van 8 éve. Ami jó, az a hétvége, ünnepnap, illetve kényelmes (elég punnyadt vagyok). De már meguntam a monotonitást, a tipikus irodai légkört. Minden helyen kiégtem egy idő után.


Gondolkozom szakács tanfolyam elvégzésén. Viszonylag új őrület nálam a gasztronómia. De nem dolgoztam még ebben, meg alapból vendéglátásban sem. Nem tudom, hogy bírnám fizikailag, mentálisan. De nagyon érdekel.


Fontos infó, hogy külföldön, elsősorban Ausztriában szeretnénk élni a közeljövőben.


Érdemes megpróbálnom?


2023. szept. 12. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Izületeid, gerinced stb bírni fogja a 12 óra állást ? Milyen kondiban vagy ? Ez a legfontosabb, a többit könnyű meganulni.
2023. szept. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%

Vicces vagy, kérdező.

Semmit se tudunk rólad és mi mondjuk meg, hogy te szívesen csinálnád-e????

2023. szept. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
És vágysz arra, hogy ne legyen szabad hétvége. Délután, este is munka. Pörgés és stressz, semmi punnyadás.
2023. szept. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

:D a szakács nem

Ember…

Elég húzós dolog

Na de ha mist kezdenél bele akkor messzevagy még attol hogy tiéd legyen a felelősség..

Amugy ja 10-12óra

(Jobbhelyen 2h szünet)

Nyári szezon

És ünnepek

Pörgés 120% al

Anyázás sìrás rívás kimerűltség

És a mindent átható konyhaszag ^^ sohajobbat

Én jelenleg (7hóbapja)váltottam konyhárol egy elvonóra :D itt a szakàcskodás annyibol áll hogy amikor meghozzák az ézelt a bentlakókat zargatom mit hová vigyenek

Mosogattatok takarittstok velük napi 2x

És napi1x

“Főzôcsoport” ami lényegében a 4-5ember megbeszélik hogy pizza vagy spagetti legyen

És eggyütt elkészítjük

De kezdem nagyon unni..túl kényelmes…

Ittis napi 8óra hétfő-péntekig

Hétvége pirosbetűs nap szabad

Hiányzik a pörgés meg a lefáradás

2023. szept. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira értékeled a hétvégi meg az ünnepnapi pihenést, akkor a vendéglátást valószínűleg nem neked találták ki.

Szakácsként a sok állás, hosszú műszakok, nonstop túlórák várnak. Elég kemény, megterhelő munka. Nem véletlen az sem, hogy sok szakács iszik és egyéb szereket is fogyaszt... (persze ennek nem kellene így lennie, de mégis rengeteg helyen ez van).

Ausztriában mindig van lehetőség szakácsként elhelyezkesni, helyfüggő a fizetés, de egy elegáns étterem (pl hotelben) nagyon jól fizet. Viszont ahhoz, hogy ilyen helyekre bekerülj, sok tapasztalat kell, és a sok tapasztalat sok kellemetlen munkaélményt is jelent sajnos.

A lényeg viszont így is úgy is az, hogy csináld azt, amihez kedved van. Ha szakácsként lenne kedved kipróbálni magad, akkor vágj bele.

2023. szept. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4

És a szákcs<— (nem

Konyhai kisegitő,mosogatò)jólfizet

Én németben egy horvát étteremben dolgoztam grillen ha volt időm tortákat is csináltam

Nemvotlam agyonfizetve de simán 2,5felett megkaptam (szálással étellel itallal)

Itt most allig kapom meg a 2

+fizetem a lakást kaja számlák

De van szabadidőm

2023. szept. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

A szakács egy valódi, és sokkal szebb szakma. Igazi érték, és tehetség is kell hozzá.


Ha meg tudsz élni belőle, akkor inkább a szakácsot válaszd.

Nem minden a pénz. Egy jó szakács, az önmagában is érték, és jó munkaerő, a társadalom hasznára van. Talán soha nem becsülték őket így meg, és most már nem is tudnának mit kezdeni a megbecsüléssel, de akkor is így van.


A mostani b*zik, akik az első nehézség után feladják, nem szakácsnak valók. Nem is kéne ott lenniük, és elvenni a helyet másoktól. Csak a b*zikat nyomják előre politikailag, jobban, mint bárkit.

2023. szept. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem keresel vele milliókat. Ha azért akarod, akkor inkább ne is menj szakácsnak.


Ezért utálom ezt az el b*zisított társadalmat. Aki nem bírja a körülményeket, meg b*zi, meg milliókat akar, az ne menjen szakácsnak.


Viszont azokat a munkáltatókat, akik nem tatják be a minimális munkakörülményeket, és kínozzák az ott dolgozókat, azokat kivégeztetném.

2023. szept. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Hát ha elég sokat tanúl

Bírja a nyomást a felelősséget

Sok tapasztalatot szerez és elismerést

De..simán kereshet milliókat

Mondjuk nem itthon de kereshet siimán

2023. szept. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
irodában ha jó vagy feljebb is léphetsz, hogy később 8 órát se kelljen dolgoznod nemhogy talpon legyél 12-14 órákat.
nov. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!