Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egészségügyben dolgozó ápolók...

Egészségügyben dolgozó ápolók titeket is kényszeritenek ingyen túlórára?

Figyelt kérdés
Az osztály vezető főorvos napi szinte 1-2-3 (mikor hogy) óra ingyen túlórára kényszerit. A jelenléti ívbe tilos be írni, nem fizetik ki, ha szóvá teszed még ők vannak fel háborodva, mondván ennyi társadalmi munka kell, legyek már egy kicsit toleráns. Számomra ez nem tolerancia kérdése. Ez havi szinten általában 50-60 óra ingyen munkát jelent. Kifejezetten irritáló.

2023. szept. 12. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez magán kórház? Én államiban dolgozom, mindig ki van fizetve becsületesen a túlóra.
2023. szept. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Nekem a párom ápoló.

Sok pofátlanságot megengednek vele szemben, de túlóráznia sosem kellett.

Szerintem gyorsan mondj fel és keress más helyet mert ez nem normális.

2023. szept. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy ügyvédet, aki jártas munkajogban, hogy milyen lehetőségeid vannak!
2023. szept. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ápoló vagyok, nekünk nem is lehet túlórátni. Nem fizetik ki, de nem is köteleznek, hogy bent maradj ingyen. Bár ha úgy vesszük, az osztályátadás miatt minden szolgálatban fél órát ott vagyok pluszban, ingyen.

Minket inkább arra kényszerítenek, hogy olyan munkákat is elvégezzünk, ami az orvos feladata és kompetenciája lenne.

2023. szept. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ilyen nincs, és az osztályátadás is megvan olyan fél6 körül, van, hogy hamarabb. Mindenki inkább korábban jön, és korábban is megy el. Ezt mi egymás között megbeszéltük, sokan 50km-re laknak, buszhoz kötve, szóval nem fogunk problémát csinálni 10 percek miatt,és nem cseszünk ki a másikkal, hogy + 1,5 órát várjon a buszra pl. hétvégén.



Én ilyet soha nem hallottam még, hogy túlóra, most ezt hogy? Mármint 18 óra helyett bent kell maradni 21 óraig? Hát én egy percet nem dolgoznék ott az fix. Osztályvezető főorvos nálunk bele sem szól ilyenekbe, be is b@szna.

2023. szept. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A főnővér írja a beosztást, az osztályvezető főorvos semmilyen nővéreket érintő kérdésben nem dőnt.
2023. szept. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akik itt ügyvédekkel dobálóznak, azok tisztában vannak, hogy az egészségügy egy kvázi rendőr kezében van? :D Lóf aszt nem érnek az ilyen intézkedések, az államnak 6 millió módszere van hogy elhalgattassa ezeket. A kur va életbe, nekem a nagybátyám ápoló, az osztályukon 2-szer annyi orvos van mint ápoló és az ápolók fele nyugdíjjas.
2023. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!