Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Így milyen önéletrajzot...

Így milyen önéletrajzot hozzak össze?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, itt jelentkeznék állásra is, de ez most mindegy is, mert Magyarországon is ez lenne. Nem vettek fel idén az egyetemre, ezért keresek most erre az időszakra munkát, vagy teljes állásban vagy heti 30 órában. Van 1-2 hely, ahová nem kötelező önéletrajzot feltölteni, hanem elég egy űrlapot kitölteni, de mindenhova máshova igen (főleg bolti munkákról van szó). Az én esetemben teljesen feleslegesnek érzem az önéletrajzot, mert kb semmit nem tudok beleírni, üres az egész, nézegettem sablonokat, de valahogy egyik sem jó. Munkatapasztalatom annyi, hogy voltam nyári diákmunkán egyszer, bolti kisegítés volt. Ezen kívül annyi, hogy van érettségim, illetve elkezdtem már egy szakot, amit otthagytam, most meg felvételiztem máshova, ahova nem vettek fel, de ezt ugye nem szokták beleírni.

Ezen kívül még a nyelvtudásomat tudnám leírni, de azt se tudom, hogy hogyan, írjam le a nyelveket és mellé írjam a szinteket vagy szövegesen írjam le, hogy "alapfok", "folyékony" stb.?

Meg a személyes adatokhoz a nevemen, születési dátumomon, elérhetőségeimen kívül meg kell még valamit adni, pl. hol lakom, állampolgárság?

Attól tartok, hogy hiába olyan munkára jelentkeznék, amihez nem kell semmilyen képzettség, elég egy sima érettségi is, tehát elvileg elég lennék hozzá, de annyira üres és béna önéletrajzot tudok csak összehozni, mert nem tartok sehol, ezért nem is értem, minek kell egy ilyen munkához feltétlen konkrét önéletrajz.


2023. szept. 16. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

"Meg a személyes adatokhoz a nevemen, születési dátumomon, elérhetőségeim"


"Munkatapasztalatom annyi, hogy voltam nyári diákmunkán egyszer, bolti kisegítés volt. Ezen kívül annyi, hogy van érettségim,"


"Ezen kívül még a nyelvtudásomat tudnám leírni"



Ezt így ilyen sorrendben.

2023. szept. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elkezdtem így leírni, de nagyon üres volt az egész.
2023. szept. 16. 18:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenkinek nyilvánvaló lesz hogy most érettségiztél, ergo senki nem vár releváns munkatapasztalatot. A hangsúlyt a soft skilleidre fektesd, a kompetenciáid mutasd be
2023. szept. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!