Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az önéletrajzomban 2 évet...

Az önéletrajzomban 2 évet hogyan tüntethetnék fel, amiről nem kérnek papírt?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy alakult, hogy nem tudtam dolgozni egy rokon ápolása miatt. 26 éves férfi vagyok. Hova és mit írhatnék, hogy ezt nézzék el? Tanfolyamot vagy mit írjak és hova?

2023. aug. 22. 11:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon fel akarod tüntetni, beleírhatod beteg családtag ápolásának, de az sem baj, ha nem írod bele, max. ha rákérdeznek, elmondod. Ne kamuzz, nem éri meg. Egyébként meg 26 éves vagy, simán előfordulnak ennyi idősen nagyobb lyukak, nem fogja meglepni a HR-eseket.
2023. aug. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Tolt ki az utolsó munkahely befejezését az üres időszak végéig. Úgysem ellenőrzik le.

Amúgy miért ne lehetne pár év kihagyást tartani? Nem vagy köteles 18-65 között végigrobotolni az életed, és nem attól leszel kevésbé jó munkaerő, ha kihagytál 1-2 évet (amúgy okkal, ami magánügy).

2023. aug. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Shaddark ***** válasza:
24%

Mondjuk nem értem, miért gondolja azt mindenki, hogy

- Önéletrajzot kell beadni, elég a motivációs levél is.

- Kronológiai sorrendben be kell írni mit csináltál eddig, senkinek semmi köze hozzá. Ami releváns a kívánt álláshoz azt beírod. Ami nem azt nem. Ha esetleg barátod lesz majd később a hr-es akkor sörözés közben elmesélheted neki a többit ha nagyon érdekli.

2023. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Shaddark ***** válasza:
52%
:D Itt mndenki 80+ éves? :O
2023. aug. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Shaddark ***** válasza:
66%

A kérdező kedvéért tisztázom.

A párom mostanában iratkozott be egy álláskereső tréningre.

Kicsit drága, de nagyon profik.


Értem én, hogy a szoci rendszerben más szabályok voltak, de azokat már elmosta az eső és az idő vasfoga ledarálta őket.

Ami lényeges, mert számít, azt kell beírni az önéletrajzba. Régen volt már, hogy az unatkozó munkaügyis elvtársak azon csámcsogtak munkaidőben, ki mit hol kivel miért. Senkit nem érdekel, pláne nem a HR kollégát hogy ki vagy és mi érdekelt az életkédben eddig.

Az érdekli, hogy ami a meghirdetett álláshoz kapcsolódik, olyan benne legyen. Ha nem neki kell kivadászni ezt a sok felesleges sorból, azért külön hálásak.

Nem hogy nem elvárás, de külön plusz pont, ha célzott az adott állásra az önéletrajzod / motivációs leveled, és ki vannak szedve belőle a betöltendő szempontjából az érdektelen eddigiek. Aki mindent belerak az meg mínusz, mert az csak egy sablon, amit mindenhová elküldött a jelentkező. Nem érdekli igazán az állás. Ez lesz a konzekvencia.

2023. aug. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mostanában interjúztam (a pandémia idején futtattam meg utoljára az önéletrajzomat részben váltási illetve a főnökeimre nyomásgyakorlási céllal, részben kíváncsi voltam, mi a helyzet a piacon), több cégnél dolgoztam már a legkülönbözőbb méretű és tulajdonosi körű változatban, és elég sokat tapasztaltam ilyen téren. Az elsőtől az utolsóig, bő 15 év alatt is borzasztó sok változás történt, milyen a jó önéletrajz, DE ember legyen a talpán, aki tudja, melyik cég mit vár el egy jelentkezőtől. Mert hogy mit tanítanak egy képzésen (ami szuper, ha valaki invesztál ebbe, én is vettem részt hasonlón), és hogy mivel találkozik a gyakorlatban, az nem feltétlenül fedi egymást.

Ha valaki valahova nagyon be akar kerülni, akkor érdemes oda egy kicsit jobban testre szabni az önéletrajzot, akkor már abba is célszerű energiát fektetni, hogy utánanézzünk a cégnek. Egy állásportálon a lehető legtöbbet hasznos kitölteni, ha többféle érdeklődése is van a jelentkezőnek, hiszen ki tudja, épp melyik cég HR-esének keltjük fel a figyelmét. Én kaptam már állást nagyon komolytalanra vett önéletrajzzal is, de nekik pont azzal tűntem ki, életem leggyorsabb váltása volt (nem biztos, hogy a legjobb, de az biztos, hogy jobb helyre kerültem, mint ahonnan váltottam). Ahol most dolgozom, ide már nagyon erős szűrőkkel indultam el, nagyon célirányosan kerestem céget is és pozíciót is, ennek megfelelően írtam át az önéletrajzomat. Aztán végül a nyomásgyakorlás is sikerült a főnökök felé, de érdekes, hogy még az aktív álláskeresési időszakon túl is megkerestek, hogy érdekelne-e x munka (nem házaló ügynöki jellegű, hanem szakmán belül), egyelőre nemleges volt a válaszom, most már kényelmes vagyok, számít a lokáció is, a fizetés is.

Viszont a kérdésre visszatérve ilyen betegápolást akkor érdemes beleírni, ha valamiért releváns lehet. Ha például segítő foglalkozásra jelentkezel, akkor ez plusz pont lehet, de egy mérnöki szakterületen nem érdekes, ott majd az interjún rákérdeznek. Ha csak általános önéletrajzot írsz, akkor nem kell kitérni erre a kihagyásra.

De hazudni ne hazudj be semmit, mert sokkal kellemetlenebb, ha felvesznek és elkottyintod véletlenül egy beszélgetés során, bizalomvesztéshez vezet, vajon mit kamuztál még, végzettséget akár?

2023. aug. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BlackSword ***** válasza:
100%
Nem kell minden percedről beszámolni a cv-dben... elég csak az adott álláshoz illőeket beleírnod... persze a motivációs levélbe beleírhatod, illetve egy nem releváns munkahelyre utalva beírhatod, hogy fejleszettem a szociális/társadalmi képességeimet, (pletyiztem a dohanyzóban)... egy kis felülfogalmazás sokat segít...
2023. aug. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
7es teljesen jól írja.
2023. aug. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!