Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyeknek miért esik...

A munkahelyeknek miért esik nehezükre egy beküldött állás jelentkezésre azt mondani, hogy nincs szükségünk önre? /nem ön az akit keresünk?

Figyelt kérdés
Akárhányszor beküldöm valahova az önéletrajzom válaszra sem méltatnak és több ismerősömmel is megesett már ez. Elküldjük nekik az CV-t és a motivációs levelünket majd nem érkezik válasz. Sajnos munka keresésnél ez megnehezíti a folyamatot, hiszen tisztelem a munkáltatót annyira, hogy nem küldöm be neki az önéletrajzomat, ha fennáll annak a lehetősége, hogy az előző behív és azt kell neki mondanom, hogy sajnálom hogy az idejét raboltam, de már felvettek máshova. Így csak akkor tudom beküldeni máshova is az önéletrajzom ha megbizonyosodtam arról, hogy az előzőnek nincs rám szüksége, ami sokszor több hét...

2023. szept. 18. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Azért, mert pofátlanok, és nem akarnak számukra haszontalan dolgokra időt szánni, te viszont ne várj semmire, hanem mindent pályázz meg, amikor esedékes, és ha kettő is bejön, ami azért nem túl valószínű, az egyiket lemondod. Túlélik a munkahelyek. Nm kell pápábbnak lenni a pápánál.
2023. szept. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Ne várj választ, aki fel akar venni, az úgyis hívni fog.

Nem fognak nemet mondani, mert ha próbaidő alatt kiesik az ember, akkor lehet hívni a következőt.

Ne sajnáld a cégeket, ők se sajnálnak senkit.

2023. szept. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2

Normális, kulturált cég ilyenkor jelez, hogy most nem téged keresünk, találtunk jobbat ...., de ha beleegyezel, akkor tárolják az önéletrajzod, és ha van valami, megkeresnek.

2023. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel a gyökerekkel pontosan azt kell tenni, amit ők veled: nem tisztelni az érdekeiket!

Beadod 20000 helyre a jelentkezésedet és aki válaszra méltat egyáltalán azok közül rostálsz, - a többit pedig egyenletes vastagsággal alaposan lesz@rod 15 km magasról! Ennyi!

2023. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne tiszteld a cégeket. Én 2 hónapja nyomatom a legutóbbi körömet, kb 50 jelentkezésnél, kb 15 visszajelzésnél, 4 kudarcba fulladt interjúzási procedúránál tartok. A többiektől semmi hír, de még a kudarcosok közül is volt aki a 4 (!) kör után tűnt el, és csak onnan, meg hogy levették a hirdetést, sejtem hogy nem sikerült. A többiektől semmi hír 2 hónap alatt. Az automatikus válaszüzenetek, fejlett hr-es IT rendszerek korában egészen elképesztő :) De együtt lehet vele élni, alkalmazkodni kell hozzá. Nekünk is tömegesen kell küldözgetni a cv-ket, ha követni akarjuk excelbe rendezni (én már rég nem akarom...), chat AI-val iratni a cv-t és hasonló trükköket alkalmazni. Ne légy szívbajos akkor se, ha hazudni kell, én első pár hét próbaidőt ki szoktam várni, addig nem off-olok senkit, én is csak ghosting-olok ahogy a cégek szoktak.
2023. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
S cégek legalább akkorakat hazudnak, mint a jelentkezők. Sőt, többet.
2023. szept. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne sajnáld őket én is azt mondom.


A többség le se sz_rja az embereket.

Azááán...


... Aztán csodálják, hogy miért kell vendégmunkás Ázsiából. - Talán kéne változtatni kicsit.

2023. szept. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!