Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok mondani védett...

Tudnátok mondani védett munkahelyeket, ahol többszörösen pszichés beteg emberek is dolgoznak?

Figyelt kérdés

Itt olvastam először erről.

Jövő év első hónapjaiban szeretnék valamilyen civil munkát vallani, amilyen eddig még sosem volt, de el szeretnék költözni itthonról, muszáj mivel nagyon rosszban vagyok a szulommel.

Egy pszichiáter azt mondta hogy menjek a mekibe, őszintén azt testileg lelkileg nem bírnám szerintem. Nem szeretnek addig süllyedni sem.

Angolul jól tudok, ha valakinek van erre tippje, azt talán tudnám kamatoztatni.

Vagy esetleg külföldre is kimennék hiszen a nyelvet jól beszélem, csak nem tudom milyen opciók vannak.

Pl pincérnőnek ne küldjetek, mert olyan szociális és agorafobiam van, hogy előbb halnék éhen, minthogy felvegyek egy rendelést.

Valamilyen magányos munka lenne nagyon jó nekem, ha erre van valamilyen tipp.

Már nem tudom fizetni a tb-m és most már attól rettegek hogy börtönbe zárnak tartozás miatt.

A fizikumom gyenge, volt már hogy amiatt vesztettem el munkát a múltban plusz erre meg rájött a súlyos depresszió. Milyen opcióim vannak szerintetek?


2022. dec. 27. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
A leírtak alapján nem ajánlanám, hogy egyedül indulj neki a nagyvilágnak, maradj a szüleiddel és keress úgy munkát, úgy tudsz félre is rakni majd. Legyen tartalékod! Az, hogy "addig süllyedj", hogy a mekiben dolgozz elég erős, sok egyetemi csoporttársam dolgozott ott, hogy előteremtse a tandíjat, semmi szégyen nincs benne. Mi a végzettséged? Csinálj meg valamilyen pénzügyi képzést és akkor irodában el tudsz helyezkedni, ott nincs sok ember
2022. dec. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Minden tisztességes munka munka.en diplomával takarítottam. Nm tudnád magad eltartani,maradj otthon inkább. Önkormányzatnal lehet kérvényezni hogy egy évre átvállaljak a tb-t,vagy kormányablaknal. Ha jól tudsz angolul akkor gyerekeket vagy kezdőket taníts. Védett munkahelyre csak leszalekolas után van esélyed bejutni,és ezt is csak orvosi vizsgálat után .és ja ott is emberek vannak. Kicsit szállj le a magas lóról és kezdesnek ne sajnaltasd magad,mert ha éheznel és fáznal akkor elmennel még közmunkásnak /takaritonak is. Ne nézdd le őket.
2022. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

És nagyon sajnálatos hogy diplomával takarítanak meg mekiben vannak az emberek… én soha nem tudnék diplomát szerezni, mert kikészitettek az iskolában a tanárok, diákok, sokszor hányás miatt nem tudtam bemenni, nem tudok koncentrálni, volt hogy buktam is emiatt félévkor. Csak érettségim van.

Külföldön már dolgoztam amíg rivotril függő nem lettem, azóta már nem merek kimenni meg ugye a vírus is betett

Itthonról muszáj lenne eljönnöm mert ahogy mondtam oljuk egymást a toxikus szulommel és minden nap elmodja hogy takarodjak.

Az éhezést már tudom milyen, mivel a kaján sporolok és volt hogy hetekig 2 db zacskós levest ettem egy nap 500 forintért….

Valamilyen háttérmunkát szeretnek, semmiképp eladóit pl, mert ott megint elhanynam magam az idegtol ha jönne a vevő. Virágkötő(ha van meg ilyen) vagy vmi hasonló nőies munka, emelgetni nem tudok mert súlyosan verszegeny is vagyok melle, tehat alig elek kb.(nem panaszkodas, ez a helyzet sajnos)

Most ott tartok hogy az utolsó aranyékszerem adom el, hogy legyen mit enni, szó szerint…

Ez az utolsó hely ahol tanácsot kérhetek kb

2022. dec. 27. 20:58
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Az a baj, hogy nagyon leszűkíted a helyeket ahol dolgozni akarsz, ne válogass, amilyen munkát találsz vállald el. Szokj hozzá, hogy az élet nem kívánságműsor, be kell érni ami van. Nem szomorú, hogy diplomásként mekiben dolgozik valaki, inkább dicséretes, hogy nem büdös neki a munka. Nem tudnád fejleszteni valahogy magadat? Mert így nehéz lesz az élet. Szüleiddel békülj ki mert nélkülük esélyed sincs sajnos
2022. dec. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem en szűkítem le, hanem a depresszió a szorongás, agorafobia, gyenge fizikum, ptsd, borzalmas családi helyzet. Csoda hogy meg elek sokszor. Nem is szeretnek de nehéz leugrani a 10.-rol.

Minek jár valaki évekig egyetemre ha utána a mekiben végzi havi 200kert?

Egyik szülőm egy szadista állat, tőle minden épelméjű ember menekül, egyedül rohad valahol, pont ahogy érdemli.

Nekem nem ezt mondja az anyám, hanem pont azt hogy már rég el kellett volna rakarodnom és a saját lakásomban élni, mikor neki sincs…

2022. dec. 28. 16:40
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
Én 2 évig hűtőházban dolgoztam most pénzügyi vezető vagyok...talán mert amíg nem talál hozzá illő munkát addig is fenn kell magát tartania, nem éhenhalni stb
2022. dec. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Engem csak érdekelne, hogy azóta mi a helyzet veled?
2023. szept. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!