Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vezető beosztásban lévő...

Vezető beosztásban lévő emberként, hogyan érint vagy érintene ha a kolléga egyik pillanatról a másikra a tegezésből elkezdeni hivatalos formában, kommunikálni, jónapot kívánokkal köszönni?

Figyelt kérdés

beosztott vagyok egy gyárban, ahol mindenki mindenkivel tegeződik. Viszont nagyon nem szeretem a képmutató embereket, és nálunk a csoportvezetők, termelésvezetők és egyéb kisfőnökök ilyenek.


Mióta itt vagyok mindig is tegeződtünk. De úgy gondoltam, hogy elkezdem magázni őket. Úgy gondolom a tiszteletteljes kommunikáció alap és elvárt kultúrált emberek között, de én nem igazán a respect miatt tenném velük, hanem ezzel is csak a tavolsagtartast akarom feléjük kifejezni.


Válthat ez ki bennük ellenérzést?


2023. szept. 19. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég furcsa reakció lenne. Máshogy is tudsz távolságtartást kifejezni, pl a lehető legrövidebb ideig beszélsz csak velük és amúgy kerülöd őket.
2023. szept. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Gyerekes reakció. Nem mondod meg mi a bajod vagy nem próbálod a konfliktust kezelni, de eljátszod a sértődöttet és látványosan produkálod magad, hogy éreztesd mindenkivel.

Olyan sincs, hogy csak magázódva lehet tisztelni egymást, és a tegeződés bunkóság lenne.

2023. szept. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem játszom el a sértődöttet, mert nem vagyok az. Sőt ezek az emberek nem rosszak hozzám, de rossz indulat vagy sem, nem valók arra amire hivatottak lennének. Jönnek kezelnek, köszönnek, de tudjuk mindenki tudja hogy minek gondolnak minket, hogyan vélekednek rólunk.

Hogyan kezelhetném? Nem fogok oda menni, megmondani neki, hogy főnök, amúgy tudom hogy ki nem állhatsz minket, csak eljátszod felénk azt amit a pozíciód megkiván. Jön kezet fog, azt is úgy mintha egy fűzfavesszővel fognak kezet és még a szemedbe se néz bele. Ez sokat elárul.


Viszont nem haragszok rájuk. De egytől rosszul vagyok, az pedig az ha valaki jópofizik, pedig nem kéne. Nincs neki arra szüksége ,hogy oda jöjjön kezet fogni miközben elmegy mellettem. Mert amúgy dolgunk se lenne egymással, csak ezért odalép.

Köszönjön, hogy Helló vagy bármi.. de ez a fogjunk kezet meg mindenáron kontaktoljunk nekem visszataszító.


Ha ettől azt gondolja, hogy jobban elfogadják szerintem rosszul hiszi. Nem kell neki megfelelnie nekünk, nekem ezzel hogy ö oda jön. Ez számomra olyan visszataszító. Ezért akarom ezt a magazodast.

2023. szept. 19. 12:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy butaság...Öntökönszúrásnak is mondhatnám.
2023. szept. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha én lennék e szituban, akkor örülnék neki..
2023. szept. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezeknek van is valóságalapja, vagy csak bemagyarázod magadnak? Mintha a kisebbségi komplexusodat akarnád olyanokon megbosszulni, aki többre vitte, mint te.
2023. szept. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2023. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

3

Meg azért is, mert höle vagy. XD

2023. szept. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Van annak más módja is: például csak szakmai vonalúra zárod a kommunikációt velük.

-Szia!

-Szia!

-Gép1

-Sor2

-Tömtés3

-Szia!

-Szia!

2023. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
6-os. Aztán nagy karrier lehet egy 3 éve nyílt autóipari gyárban, csoportvezetőnek lenni + 30 ezerrel többet keresni az operátoroktol. Kocsmáros múlttal. Sokra vitte. Maradjunk annyiban, hogy nem egyforma az értékrendünk, bár még énis itt dolgozom. De ha belém akarod magyarázni a komplexust akkor mondjuk egy villanyszerelő, fodrász vagy egy tanár mellett mondjuk igen kissebbségi komplexusban érezném magam. Mert mindhárom értékteremtő munka, vagy hivatás.
2023. szept. 20. 09:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!