Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem baj, ha nem mindennap...

Nem baj, ha nem mindennap tiszta munkaruhát veszek fel?

Figyelt kérdés

A munkaruha nálunk: ing, blézer, szoknya/nadrág. A vicces az, hogy heti 5 napot dolgozunk és csak 2 inget adtak. Úgyhogy gyakorlatilag mindennap mosnom meg vasalnom kéne... Én úgy döntöttem, csak hétvégén mosom ki a két inget, addig hordom az egyiket két napig, a másikat három napig.


Adjanak 5 inget, ha azt akarják, hogy mindig friss legyen... De így kerülhetek valami bajba? Vagy beszólhatnak?


2023. szept. 20. 07:41
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Milyen munkarol van szo? Nagyon megizzadsz? Vagy mondjuk sima recepcio, ahol lazasag van egesz nap?

Ha nem vagy budos, akk sztem nem fognak semmit mondani. Ha meg az vagy, akkor inkabb oblits ki oket minden nap

2023. szept. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ha nem foltos és nem büdös, akkor senkit sem fog érdekelni, hogy mostad vagy sem.
2023. szept. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Recepció
2023. szept. 20. 08:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom Magyarországon lehet e kapni, itt nálunk létezik a "száraz mosás spray". Ez az egyik mososzer gyártó cég spray-je, amivel befujod a ruhát és az semlegesíti az izzadság szagot, felfrissiti a ruhát. Amikor én kezdtem dolgozni, én is csak két pólót kaptam az 5 napos munkahetre, akkor fedeztem ezt fel. Hétfőn A póló, nap végén befujva a spray-vel, kedden B póló, nap végén befujva. Szerdán A póló, nap végén befujva, csütörtökön B, pénteken A, aztán mindkettő a mosásba. Izzadekony típus vagyok és fizikai munkát végzek, de ezzel q sprayvel meg volt oldva a probléma.
2023. szept. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És több inget nem tudsz kérni?
2023. szept. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi utána nézek :)


Nem nem tudok, cost saving van :/ Igen, ezen spórolnak.

2023. szept. 20. 09:34
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

Éppen ilyen munkakörben alapvetö dolog a minden nap tiszta ing! Ha csak kicsit is állott, már nem lenne szabad hordani. Két, de föleg három napos ingnek már igencsak van szaga akkor is, ha nem izzadsz.

Vagy vegyél pluszban még inget (ha nem adnak többet), vagy mosd ki minden nap, különben rövidesen azon fogsz csodálkoni, miért mondtak fel, mikor nem adtál rá okot - pedig az ápolatlanság igen alapos indok!

2023. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!