Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megváltozott munkaképességű...

Megváltozott munkaképességű személyeket normális munkahelyen miért nem szeretik? Miért nem akarnak esélyt se adni? Főleg ha a munkát el tudná látni?

Figyelt kérdés
2023. szept. 28. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

mert nem hiszik, hogy el tudjuk látni.

Meg sokszor pl az üzemorvos átrakatna 6 órába ami ugye kiesés a cégnek, mert emiatt nem fog még egy embert alkalmazni, de kéne neki az a 2 óra kiesés.

2023. szept. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
mert idegesítő, bunkó, vagy fegyvertényként használja a felmentő papírjait, és vagy minden lógást arra fog, vagy szólni sem lehet hozzá, mert feljelentéssel fenyegetőzik.
2023. szept. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Shaddark ***** válasza:
100%

#1

Ez egy főnyeremény a cégeknek, mert elvárják hogy ugyanannyit legyen bent mint mások, de csak 6 órát kell kifizetni.

2023. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Shaddark ***** válasza:
100%

Kérdező:

Szerintem embere válogatja, kihez hogyan állnak hozzá.

Vissza is lehet ezzel élni ami nyilván nem tetszik majd a kollégáknak, sajnáltatni magunkat ami szintén nem nyerő kommunikációs technika mert a környezet egyfajta energia vámpírként tartja majd számon miatta.

És lehet jó fejnek lenni, akit a legtöbben imádnak.

Szerintem - kevés kivételtől eltekintve, mert vannak toxikus helyek- ez inkább egyéni dolog semmint csoportos.

2023. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

3, nope, ha 6 órában vagy, akkor 6 órát vagy bent és kész.

Az más kérdés, hogy a munka mennyisége nem változik, de ha nem sikerül 6 órában elvégezni, akkor a cég max fizeti a túlórát vagy... kitalál valami mást.

De olyan nincs, hogy 6 órában van bejelentve és 8ban van bent.


2eske meg magából indult ki:D

2023. szept. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Shaddark ***** válasza:
100%

#5

Ha mindenki így állna hozzá mint te, nem is létezne a jelenség :)

Sajna az emberek önérdek érvényesítő képessége az országban kritikán aluli, én megértem hogy el kell tartani a családit meg minden, de nekik meg azt kellene megérteniük, hogy ezzel maguknak ártanak. Lásd a tanárokat...


Témához visszatérve, mint írtam szerintem nincs ilyen csoportos hozzá állás egy melóhelyen. Van akit könnyebben befogadnak, van akit nehezebben. Van aki képes alkalmazkodni a közegéhez, van aki azt hiszi körülötte forog a világ. És persze vannak jó helyek és rossz helyek is...

2023. szept. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
jó, hát igen, én egy elég nagy multinál vagyok megváltozott munkaképességű, itt tök konstruktívan állnak a dologhoz, no persze én sem akarom kihúzni magam a munka alól.
2023. szept. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Na, mesélj, miért? Mert mindenki csúnya és rossz, brühühü...?
2023. szept. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Eddig 3-4 rokival dolgoztam csak együtt, de a munkájában mindegyik profi volt, és a főnökség is elismerte őket, szóval nem mindenhol vannak megfosztva az esélytől.

Az egyetlen kényelmetlenség, csak a teljesen süket szerszámkészítő sráccal volt, hogy amíg meg nem tanultuk a jelnyelv alapjait, csak írásban tudtunk komunikálni.

2023. szept. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!