Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tapasztalat nélkül, hogy...

Tapasztalat nélkül, hogy jelentkezzek, ha szinte mindenhova kérnek minimum 1 évet?

Figyelt kérdés

Ha szakmaspecifikus munkákat nézem, mindenhol azt látom, hogy kérnek legalább 1 év tapasztalatot.

Már arra is gondoltam, hogy végzés után feladok egy hirdetést, hogy ingyen dolgoznék a szakmában egy fél évet, de ez is olyan hülyén hangzik, mai világban ingyen dolgozni, mikor fizetés mellett is alig élünk meg a családdal.


2023. okt. 2. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ingyen semmiképpen ne dolgozz. Neked is élned kell valamiből.


Amúgy már nem tetted fel egyszer ugyanezt a kérdést korábban? Mert ugyenezt válaszoltam.

2023. okt. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
#1. Sajnos ezek gyakori kérdések....
2023. okt. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem, én ezt most kérdeztem itt először.

Munkát tekintve nem vagyok pályakezdő, viszont gondolkozok szakmai átképzésen, hogy hátha egy kicsit több pénzt tudnék keresni.

Viszont mindig az adott szakmára meg szoktam nézni mennyi ilyenkor az álláskínálat és olyat sehol sem látok (vagy a közelben nincs) ahol úgy írnák, hogy elég a végzettség hozzá, hanem kérnek legalább 1 évet.

Ezért tettem fel a kérdést, hogy ki, hogy oldja meg ezeket ennek tükrében?

2023. okt. 2. 12:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#2: Akkor ez szomorú, ha már többen is úgy gondolják, hogy ingyen elmennek dolgozni. :(


Mondjuk tapasztaltam főiskola után én is, hogy mennyire "könnyű" munkát találni. Nem is a szakmámban helyezkedtem el emiatt. Aztán most ötödik éve ugyanott dolgozok azóta is.

Tényleg szomorú ami megy.

2023. okt. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Többféle megoldás van

- képzés alatt gyakornokként tapasztalatot szerzel

- nem szakmai pozícióban szerzel tapasztalatot olyan cégnél, ami mégis a profilodba vág. Így esetleg cégen belül átjelentkezel

- továbbkeresek, és találsz olyan helyet, ahová pályakezdőket is felvesznek

2023. okt. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan jelentkezz. Nemcsak a tapasztalat számít.

Én is simán jelentkeztem végzés után, tapasztalat nélkül. Egy helyen mondták, hogy 2-en maradtunk a végén és az döntött, hogy a másik már dolgozott olyan munkakörben. Egyébként nem bántam, mert nem volt szimpatikus a hely.

De máshol nem számított, illetve, nem ez volt az első szempont, és volt, amiben én voltam jobb, mint mások.

2023. okt. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Menjél ki a kertbe.
2023. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz vele, add be oda is az önéletrajzot, ahol 1 évet várnak el. Lehet valami más szempont miatt felkelted az érdeklődésüket és lejjebb adnak ebből az elvárásból.

Küldd el mindenhova az életrajzod, ahol legalább a feltételek felét tudod teljesíteni, majd ők eldöntik ezek közül mi nekik a prioritás, ne te döntsd el előre helyettük.

Így se lesz séta galopp, sok helyről fognak elutasítani (engem is), de egyszer kell csak bejönnie. A másik szempont pedig, hogy így tudod gyakorolni az interjúzást, nem is baj, ha az elején szarul megy, ezt is meg kell tanulni és tapasztalatból tanul az ember. Akárki hív is vissza, akkor is menj interjúzni, még ha öt perc után rá is jönnek, hogy esetleg nem neked való a pozíció vagy pont téged nem érdekel már a pozíció, legalább gyakorolsz a későbbi érdekesebb állásajánlatokra.

2023. okt. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Suli alatt voltam gyakorlaton és diákmunkán, végzésre összejött egy év tapasztalat.
2023. okt. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyétek ennyire komolyan az álláshirdetéseket, valamit muszáj beleírniuk. Nekem anno azt írták, hogy feltétel az angol nyelvtudás, és az interjún még levelet is kellett írnom angolul. Felvettek, ott dolgoztam 3,5 évig, de az idő alatt egy szót sem olvastam el angolul, nem hogy írni vagy beszélni kelljen. Az osztályon más sem használta a nyelvet, szóval nem az történt, hogy időközben átadták azt a feladatot egy másik kolléganőnek.

Az egy év szinte semmi, pláne ha más munkahelyed volt már. El tudom képzelni azt is, hogy esetleg azért írnak 1 évet, hogy ne nulláról kelljen egy olyan embert betanítani, aki életében nem dolgozott még, és azt se tudja mi a multi, meg hogyan kell viselkedni egy irodában, jelenlétit írni, vagy hogy a fél8 azért fél8-as kezdés, mert nem 11-re kell beérni. Nyugodtan jelentkezz, a telefonos interjú lehetőséget biztosan megadják, ahol meg tudod győzni a lelkesedéseddel őket. Ha 5-10 év lenne írva, akkor aggódnék csak a helyedben. Hajrá, szurkolok!

2023. okt. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!