Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 5 év kihagyás után, hogyan...

5 év kihagyás után, hogyan érdemes hozzákezdeni az álláskereséshez?

Figyelt kérdés
2023. okt. 3. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen...Mert gondolom annyi idő alatt el lustul az ember! De a képesítéstől is függ...Meg szereti e csinálni azt amit akar, vagy épp jelentkezik...
2023. okt. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Hogy az elmúlt évek arany klasszikusát idézzem: inkább maradj otthon.
2023. okt. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Naggyon gyorsan.

Rengeteg álláslehetőség van. Kérdés, hogy van-e közös halmaz az elképzeléseiddel.

2023. okt. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Shaddark ***** válasza:
100%

A párom, mivel megszűnt a munkahelye beiratkozott egy ilyen állás kereső netes tréningre. Pár ezer forint volt egy hónapra.

Nem tudom, hogy ez segített-e neki, vagy e nélkül is simán ment volna, de 2 hónap alatt munkába állt megint.

Szerintem valami ilyesmivel, ha úgy érzed hogy itt meg kell kérdezned akkor szerintem szükséged van rá.

2023. okt. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nézegetem az álláskereső oldalakat, de a szűkös választékból nem találtam olyat, amire megfelelnék, mindig van valami, ami nem klappol, így beadni nem merem. Fogalmam nincs, hogyan tovább.
2023. okt. 3. 10:11
 6/13 Shaddark ***** válasza:
100%

Nem kell vele foglalkozni, az idegen nyelvet sok helyen elkérik ott is ahová nem kell.

Az állás természetéből ki lehet szűrni mi kell komolyan oda és mi van azért beírva mert csak.

És a szöveg értelmezés is fontos, a szükséges nem keverendő az "előnyt jelent"-el. Azok nem kellenek, de ha megvan hamarabb felvesznek.


Mondjuk sokat segítene a válaszadóknak ha megírnád milyen állást keresel milyen képesítéssel és hogy hol.

2023. okt. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritka az a felállás, hogy mindennek 100% megfelelsz és még a meló is tetszene. Én úgy kerültem a mostani helyemre, hogy konkrétan ebben a feladatkörben nem dolgoztam,de a feltételek kb 70%-nak megfeleltem. A pozi tetszett volna, így hát jelentkeztem - és felvettek.

Ha 5 évig nem dolgoztál, akkor nem nagyon válogathatsz,de simán kifoghatsz jó opciókat. Ne úgy állj hozzá, hogy ha csak 1 feltételnek nem felelsz meg, akkor nem is jelentkezel - vállald be, hátha! Készíts CV -t, keress fejvadász cégeket, akiknek a honlapjára fel tudod tölteni. Profession-ön legyél aktív.

2023. okt. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

5

Add be!

Mit veszíthetsz? Ők téged...és te?

2023. okt. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

6

Az elvárásokat néztem, nem az előnyt jelentet.


Lényegében mindegy mi, egyszerűbb irodaitól, ahol nem kell a nyelv vagy jogsi a könnyű fizikaiig jöhet bármi. Korábban leginkább irodai munkáim voltak, az utolsó 4 év irodai közmunka volt.

Az önéletrajzom is gáz, ami végzettségem van, abban nincs tapasztalatom, amiből van, ahhoz nincs papírom és az is több éve volt. Nagy reményeim nincsenek, kezdetnek egy min béres árufeltöltő vagy csomagoló is megtenné, de olyat nem találok.

2023. okt. 3. 12:05
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézegesd a gyárak honlapjait, gyűjtsd az elérhetősegeket, kérdezz körbe, lehet hogy van olyan üzem a közeledben amiről nem is hallottál még.

Ha valami kvalifikáltabb melót keresnél, lettek volna tippjeim. De talán így is segít: add be minél több helyre, légy pofátlan, minden sokkal gyorsabb lett ezen a téren is 5 év alatt. A folyamat nagy része automatizált az ő oldalukon, így jobb ha mi is úgy állunk hozzá. Nyugodtan írj cv-t gépi segítséggel, sorozz meg emailekkel 100-200 hr-es, jelölj be boldog-boldogtalant linkedinen, valamelyik csak beválik.

2023. okt. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!