Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kezeljem, hogy áskálódik...

Hogy kezeljem, hogy áskálódik ellenem a kolléganőm?

Figyelt kérdés

Soha nem hittem volna, hogy ide kényszerülök írni tanácsért.


Kontextus, hogy viszonylag összetett szellemi munkát végzünk egy nagyvállalat budapesti központjában.

A húszas éveim elején járó férfi vagyok.


Imádom a helyem, szerencsés vagyok, jó fej és szuper értelmes emberekkel dolgozom mióta csatlakoztam.


Nyár elején fölvettek egy hölgyet, aki kb 10 évvel idősebb nálam, de mégis egy fizetési osztályba tartozunk.


Mióta véglegesítve lett, úgy érzem kipécézett magának. Olyanokat húz meg, hogy letagadja, hogy elmondtam neki valamit, igyekszik kivonni engem az irodai szocializációból és hasonló dolgok.


Picit frusztrál a helyzet, és nem tudom mit csináljak, az eddigi életem során nem kényszerültem semmi ilyesmire, az iskolai vagy egyetemi drámák is elkerültek.

Nem hiszem, hogy megbántottam.


Hogy kezeljem a helyzetet?


2023. okt. 3. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Én négyszemközt elmondanám neki, hogy ne szórakozz velem, mindenki csinálja a dolgát és nem lesz probléma.De ha nem....
2023. okt. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shaddark ***** válasza:
55%

Én első körben hagsúlyosan megbeszélnék vele egy beszélgetési alkalmat. Nagy feneket kerítve neki, hogy érezze hogy ez fontos, nem egy menet közben odavetett mondat.

És elmondanám neki azt amit leírtál.

Vagy működik, vagy nem. De ha érzi hogy ez nem ilyen "trónok harcás", sunyizós dolog, mert képben vagy és nem csak a szád húzod hanem probléma megoldóként teszek is ellene, akkor lehet inkább abbahagyja a dolgot veled. Kipécéz mást magának. Bár lehet valami karrier dolog is mögötte, akkor nem valószínű hogy leáll, de azzal majd akkor foglalkozunk ha ezen túl vagy :)

2023. okt. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy 40 es kisebbsegi komplexusos banya nem is fog huszoneves pehelybajszosokkkal jópofizni.

Csak légy önmagad maradj kedves bájos és majd megszokja hogy egy levegőt szív veled.


Az ilyen csapatrombolókat amugy ki kéne rúgni

2023. okt. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Verd orrba.
2023. okt. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Beszélj a feletteseddel, aztán az övével, és így tovább. HR, speak-up-process stb., ne habozz ezekkel élni.

Közben biztosítsd be magad, szóban ne adj át neki infót, csakis email, cc: főni.

Képernyőfotók, biztonsági mentések, hangrögzítés - utóbbit csakis saját célra, alátámasztásként.

Amit ne tegyél: ne élj az ő eszközeivel, ne légy negatív, ne hagy magad kizökkenteni, ne írj lejárató emaileket az ő hibáit kiemelve.

Ha tényleg szeretsz itt dolgozni akkor elég kitartónak kell lenned hogy sikerrel járj :)

Tegyük hozzá hogy könnyen lehet egy "ócsítási" szándék is az egész mögött. Fölvesznek olcsó, összeférhetetlen embereket, akik áveszik így-vagy-úgy a melót. A normálisabbnak meg kocc. Ez esetben nem tudsz mit tenni, de fontos hogy bebiztosítsd magad, referenciák, belsős lehetőségek, leendő érdekbaráságok kedvéért.

2023. okt. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hívd ki egy kick-box-meccsre.
2023. okt. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, a közvetlen közös Managerünk szerencsére tudja, hogy a hölgy magából csinál bohócot, sőt, nekik még több konfliktusuk van, inkább a Managerünk Managerétől félek, illetve tényleg bánt a helyzet, azért szeretek itt dolgozni, mert eddig nulla ilyen jellegű toxikussággal találkoztam, a munkahely a safe place-em...
2023. okt. 3. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!