Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha a kolléganőm...

Mit tegyek, ha a kolléganőm beleköt mindenbe?

Figyelt kérdés
Még új vagyok a helyen, de egész ügyesen csinálom a dolgom minden más kolléganőm szerint. Ő pedig mindenbe beleköt, bármit csinálok, tuti hogy kiigazít, vagy tesz hozzá valamit, persze ő "nem szurkálódni akar". Gondolom, nem kedvel és így jön ez ki. Csak így nagyon rossz amikor vele kell lennem. Hogyan toleráljam ezt? Vagy mit lehet tenni? Úgy hogy ne legyen belőle még nagyobb ellenszenv.

2023. szept. 29. 14:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad hagyni magad. Nálunk is van egy kollegina, aki szintén tapad az újakra és ott szól be ahol akar. Aztán egy idő után megunja mert rájön nincs értelme és tök normális.

Le kell állítani , sajnos ha ignorálva van akkor mégjobban fogja csinálni.

2023. szept. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De hogyan állítsam le? Nem akarok balhézni vele, pedig legszívesebben beszólnék neki.
2023. szept. 29. 14:35
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Szólj be. Akarj balhézni, állj bele. Pont az ez a lényeg, hogy védd meg magad. Ha nem teszed, nemcsak itt, hanem az életed minden területén nehézségeid lesznek. Mi nem fogunk itt mondatokat írni, hogy mit mondj, ha egyszer a választól félsz.
2023. szept. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
Hívd ki egy kick-box-meccsre.
2023. szept. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jellegű munka ez?
2023. szept. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

"Értem, köszi Julcsa, hogy szóltál, de ezt a Piri már elmagyarázta korábban, majd szólok,ha kell segítség" 😁

Én ignorálnám, úgyse ő a főnököd, ha valamit elrontasz,majd a főnök fog szólni. Balhézni nem kell vele, biztos unatkozik, nem tudja mit kezdjen magával. Majd leáll. Btw ha még az van, hogy nem kedvel, azzal nem tudsz mit kezdeni, bárhol bárkivel előfordul az ilyen. Keresd azoknak a társaságát,akik szimpik, majd lekopik.

Vannak olyan kollégák, akiket amúgy tényleg a segítő szándék vezérel, csak nem tűnik fel nekik, hogy már az idegesítő kategóriába mennek át. És persze vannak a rosszindulatú megmondó emberek,akik lenéznek másokat és értelmi fogyatékosként bánnak az újakkal.

2023. szept. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Egyetértően, mosolyogva bólogatsz és ott folytatod, ahol abbahagytad. Eljön az idő, amikor feladja, - ha következetes maradsz! :DDD
2023. szept. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
5-ös, a kérdés szempontjából ez egyáltalán nem releváns. Egyébként vendéglátás, felszolgálás.
2023. szept. 29. 21:08
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8: De releváns, mert nem mindegy, hogy irodában dolgoztok, és folyton odaáll a te szférádhoz lesni, hogy hogy dolgozol, esetleg gyárban szalagnál vagytok folyamatosan egymás mellett, vagy pedig az étteremben figyeli, hogy mibe köthet bele. És minthogy étteremről van szó, így nem oszthatod ki akármikor, csak ha a vendégek nem látják. Ezért is lényeges.

Amúgy a legegyszerűbb, ha megmondod, hogy nincs szükséged tanácsra, és ő különben sem a főnököd. Én is vendéglátásban dolgozom, én is ezt teszem mindig, ha ilyen van. Az első pár alkalommal hőzöngenek meg prüszkölnek kicsit, de aztán elfogadják, hogy te nem az a típus vagy, aki hagyja alárendelni magát.

2023. szept. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is dolgoztam rövid ideig vendéglátásban (pultozás egy kávézóban). A főnök jofej volt,szépen megmutatta, mit hogyan csináljak. Persze a minden lében kanál kollegina nála is jobban tudta a dolgokat és imádott az aurámban sündörögni. Megmondtam világosan, hogy köszi,de a Józsi másképp tanította és kérte, hogy így csináljam - ehhez tartom magam. Reakció kb, mint ahogy a #9 írta, ciccegés meg susmus másokkal de telibetojtam. A főnök is elégedett volt és a vendégek is - ennyi.
2023. szept. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!