Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ez korrekt hozzáll...

Szerintetek ez korrekt hozzállás a munkáltató részéről?

Figyelt kérdés

Bekerültem egy olyan csapatba, ahol mérnökök dolgoznak, de kevesebb fizetésért. Az ok annyi, hogy nincs diplomám. Teljes egészében ugyanazokat a feladatokat látom el, mint a többiek, tehát nem asszisztens, segéd vagy előkészítő vagyok.

Értem én, hogy ők 4 évet tanultak azért, amit én magamtól elsajátítottam, de korrekt ez így?

Annyi ideje már dolgozom, hogy tudjam: nincs ilyen, hogy a papír határozza meg a fizetésemet.

Nyelvvizsgám sincs, mégis napi szinten beszélek kinti kollégákkal.

A főnököm azt mondta, hogy ha beíratkozok egyetemre akkor állnak minden kiadást, de őszintén szólva így bő 30+ évesen ehhez már se kedvem, se időm nincs, ráadásul ADHD-s vagyok, szóval jó eséllyel tojnék is az egészre.


Szerintetek korrekt emiatt kevesebb fizut kapni? Teljesen megértem, ha azt mondjátok, hogy igen, mivel én tényleg nem kínlódtam az egyetemmel éveket. Nekem már az érettségi is nyűg volt. De ha csak a munkát nézzük szigorúan, nem csinálok kevesebbet senkinél és a szakértelmem is megvan hozzá. Nem véletlenül kerültem be.



2023. okt. 14. 15:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Bocs, akartam indítani szavazást erről, hogy senki ne mínuszoljon mert eltérő velemenyt olvas, de ez lemaradt.

Légyszi, ne húzzátok le a másikat kommentben.

2023. okt. 14. 15:32
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet neked igazad a TE aspektusodból vizsgálva, de a munkáltató szempontjából viszont nekik van igazuk. Nem szabad elfelejteni, hogy - bár manapság már próbálják diszkréten kezelni a beosztott szinten is a munkabérként kifizetéseket és erre sarkalni is a beosztottakat, - akkor válik ez mindenkinek kínossá, ha kiszivárog - bárkinek a felelőtlen hozzáállása miatt, - hogy kettő, teljesen azonos kondícióval felvett ember fizetése között jelentős eltérés mutatkozik. Márpedig sok a hiú, az egoista, öntelt, bármiért is másoknál magát felsőrendűbbnek gondoló ember, - semmi garancia nincs arra, hogy a diszkréció diszkréció marad, ezért is lehet az, hogy megpróbál következetes maradni a legtöbb munkáltató.
2023. okt. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Akármennyire rosszul is esik: korrekt a főnököd
2023. okt. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%

Én ezért utáltam karrier szempontjából Magyarországot mindig is (ezért is hagytam el 12 éve), mert Magyarországon soha nem az számított, hogy milyen hülye vagy, csak papírod legyen róla. 2 ember közül nem számít, hogy B sokkal jobb az adott munkakörben, gyorsabb, hatékonyabb stb., akkor is a A-t fogják felvenni, mert bár fele annyira nem hatékony, gyors, talpraesett, de van róla papírja.


Míg ahol én vagyok (szándékosan nem írok országot), konkrétan még az iskolai végzettségeimről sem kértek semmilyen papírt, tehát lehetnék akár egy pék vagy pincér is... Abszolút nem érdekli őket. 2. nap adtak egy feladatot, meg tudod oldani egyedül vagy sem? Ha meg, akkor maradhatsz és jó vagy, ha meg nem, akkor viszontlátás és senkit nem érdekel hogy mit meg mennyit tanultál az iskolában...


Nekem meggyőződésem, hogy en bloc Nyugat-Európában ezért sokkal hatékonyabb a munkavégzés (ami által a fizetések is magasabbak), mert nem a végzettséggel foglalkoznak, vagy hogy te meleg vagy, lila hajú vagy éppen vízvezeték szerelő, hanem az érdekli őket, hogy az adott munkakört hogy tudod elvégezni és ezáltal van a béred is honorálva.


De ugyanez fordítva is igaz, itt lobogtathatod a felsőfokú nyelvvizsgádat, le se sz.rják, senkit nem érdekel, érted-e amit mondanak meg el tudod mondani amit akarsz vagy nem? Itt nem fognak elküldeni a McDonald's-tól sem, mert túlképzett vagy a diplomáddal. Tudod merni a sültkrumplit a tasakba vagy sem? Ha tudod akkor fasza gyerek vagy, ha meg nem, viszlát, akkor is ha te Magyarországon a SOTE-n végeztél.

2023. okt. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Én korrektnek tartom a munkáltatódat. Végzettséggel magasabb fizetést ad, mint sima érettségivel. Ráadásul az iskoláztatásodat meg fizetné. Bár csak az én főnököm lenne ilyen!
2023. okt. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Koztisztviseloknel is ugyanez van.


Ugyanazt a munkát a felsőfokú végzettségűek kb. bruttó 200 ezerrel többért csináljak. Ugyanaz a munkakör, ugyanazok a feladatok. Csak a bér más.


Sajnos korrekt.

2023. okt. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem akar tanulni annak azt javaslom hogy menjen politikusnak lesz belőle polgármester miniszterelnök köztársasági elnök minden amihez nem kell végzettség és lehet lopni amennyit akarnak
2023. okt. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen.

Hasonló helyzetben vagyok, olyan munkám van, hogy rengeteg idegen nyelvet kell beszélni. A beszélt nyelveket nyelvvizsga alapján fogadják el, és annál magasabb a fizud, minél több nyelvet beszélsz legalább középszinten.

Négy idegen nyelvet beszélek, de csak angolbl volt nyelvvizsgám. Az is csak azért, mert emeltszintű érettségit tettem belőle, és ilyenkor automatikusan megkapod. Muszáj voltam elmenni levizsgázni a többi nylevből is, amit egyébként nap, mint nap használtam, tehát tudták a cégnél, hogy beszélem.

Sajnos egy egyetemet tényleg sokkal tovább tart végigvinni, mint jelentkezni egy nyelvvizsgára, de az nem opció, hogy megcsinálod levelezőn, és csak arra mész be, amire nagyon muszáj?

2023. okt. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Amúgy a főnököm nem árult zsákbamacskát, ezt előre megbeszéltük és ahogy írtam, biztosítja a fejlődési lehetőséget minden téren, csak időnként rosszul érint, hogy az én tudásom pénzben mérve kevesebbet ér. De mondom, megértem, én csak ezzel foglalkoztam, mert érdekelt, az egyetem az más kávéház.


@8, nem vetettem el, de momentán házat építek és van egy 1 évesem, aki egy igazi energiavámpír. Most nekem nem fér bele, hogy tanuljak. Nem is tudnék így.

2023. okt. 14. 20:31
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valahol ez be vann árazva. Lehetséges, hogy a napi szintű munkát, rutinfeladatokat ugyanúgy vagy esetleg jobban is el tudod látni, mint a mérnökök.

De ha valami hosszabb távú projekt (fejlesztés, innováció) lenne, akkor abban jobban helyt állnak a egyemetet végzett mérnökök, mert ha másra nem is szisztematikus munkavégzésre, kitartartásra megtanította őket az egyetem.

2023. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!