Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért tesz ilyen nagylelkűséget?

Miért tesz ilyen nagylelkűséget?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni,hogy nagylelkuség vagy valami más oka van ,hogy így segít?! Dolgozok egy helyen ahol egy egyéni vállalkozó a fonokom, ott megismerkedtem egy szinten egyéni vállalkozóval , sokat beszélgettünk ,es Ö eljutott arra a pontra,hogy szeretne ,hogy neki dolgozzak , vagyis ezt a helyet elszeretné venni a fonokomtol (irodaház takaritás ) es úgy ,hogy neki ebből nem sok anyagi haszna van!
2023. okt. 17. 23:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Lehet megérezte egy olyan gyenge pontodat, amiben ki tudna használni.

Légy óvatos, mert a vállalkozók csak a haszonra hajtanak.

Nő vagy?

2023. okt. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hm igen lehet ebben valami.... A mai világban ez a nagylelku segítség fura. Igen nö vagyok.
2023. okt. 17. 23:52
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

Gondoltam az írásodról hogy nő vagy.

Ha jól nézel ki, akkor minden elképzelhető a pasi részéről.

Vigyázz vele!

2023. okt. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ö is nö! De vegulis mindegy ,mert valószínű vele is vigyaznom kell. Ugye? :/
2023. okt. 17. 23:58
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Aha, ő sem lehet kivétel. A női vállalkozók meg szeretik érzékeltetni hogy ők a főnik.

Bár lehetnek kivételek, de ahhoz szerencse kell.

2023. okt. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

Namost... milyen nagylelkűségről is beszélünk?


Dolgozol egy helyen, egy cégnél.

És jött egy másik cég embere és felkínált eg ymunkalehetőséget ném ismerettség után.


Ez miért nagylelkűség? Nyilván pénzt ad, igen, de munkát kér cserébe.


Leginkább arra tudok gondolni, hogy úgy gondolja jó és megbízható munkaerő vagy, szeretne egy ilyen embert a cégénél.


Hasonló eset amúgy ismerősi körben: többen dolgoztak egy állami helyen és a takarítónő egyrészt baromi alapos és gyors munkát végzett, másrészt csomószor besegített pl telefonok intézésében úgy, hogy nem is lenne feladata, csakhát kevés az ember, nem bírták vinni.

Aztán páran kiléptek a helyről és alapítottak egy saját vállalkozást. És meghívták ezt a takarítót, hogy legyen ő a recepciósuk, mert tudták, hogy mennyire precíz amunkájában. Nyilván az államis fizuja fölé ígértek, mert hát valamiért neki is meg kell érje eljönnie onnan.

Ez nagylelkűség? Nem. Egyszerűen megbízható munkaerőt kerestek az adott helyre és tudták, hogy az illető ilyen.

2023. okt. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Persze,teljes mértékig megbízható vagyok. Lehet velem van a baj,hogy nem bízok az emberekben és csak a rosszat gondololom :/ azert is írtam ki,hogy ki mit gondol! Koszonom a válaszokat!
2023. okt. 18. 00:11
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem. Szóval egyik helyről át akar csábítani a másikra? Ebben mi a nagylelkűség? Ez egyelőre egy üzleti etika határait feszegető toborzási kísérlet.
2023. okt. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ugyanazon a helyen maradnék ,a vállalkozót akarja kiturni!
2023. okt. 18. 07:19
 10/14 anonim ***** válasza:

#9 "a vállalkozót akarja kiturni!"


Az ilyen irigy embereket jobb kerülni. Még jobb lenne talán a mostani főnöknek valahogy a tudtára adni, hogy szervezkedés folyik ellene.

2023. okt. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!