Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltató jogutóddal történő...

Munkáltató jogutóddal történő megszűnése, végkielégítés?

Figyelt kérdés

Munkáltató jogutóddal történő megszűnése

A munkáltató személyében bekövetkezett változás esetén a munkavállalót megilleti a jog, hogy felmondással éljen. Arra hivatkozhat, hogy a változás miatt a rá irányadó munkafeltételek lényeges és hátrányos megváltozása következtében a munkaviszony fenntartása számára aránytalan sérelemmel járna vagy lehetetlenné válna.

-----

Ezt hogy kell értelmezni? Bizonyítani kell, hogy rám nézve hátrányosak az új munkáltató munkafeltételei vagy ezt a döntésem nekik szó nélkül el kell fogadni?


Nem szeretnék tovább nekik dolgozni, viszont a végkielégítést jogosnak érzem 7 év munka után


2023. okt. 18. 19:35
 1/5 A kérdező kommentje:

Ez a rész kimaradt:


"Lényeges körülmény, hogy ebben az esetben a munkavállalót megilletik a felmentési időre és végkielégítésre vonatkozó jogosultságok"

2023. okt. 18. 19:36
 2/5 anonim ***** válasza:
A munkafeltételek lényegesen és számodra hátrányosan megváltoztak?
2023. okt. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem egészen értem:

" irányadó munkafeltételek lényeges és hátrányos megváltozása"

Ezek a munkaszerződésben rögzítettek és nem függ a munkáltatót képviselő személytől (fönöktől).

A munkaszerződés pedig csaK mindkét fél beleegyezésével módosítható.

Mi az, ami nem felel meg Neked az új helyzetben, ha betartják a munkaszerződésben vállaltakat?

2023. okt. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem itt próbálnám tisztáztatni ingyen laikusokkal (merthogy itt az is annak számít, aki a való életben jogász, tekintve, hogy a GyakoriKérdések.hu oldal senkitől nem kér, nem is kérhet végzettséget igazoló okiratot), hanem megelőlegeznék egy jogászt, és ha úgy látja, hogy visszajöhet a pénzed, azaz érdemes vele kínlódni, akkor belemennék a mindenféle jogi hercehurcába, és bekasszíroznám a pénzt, amiből utána nevetve kifizetem az ügyvéd díját, ha meg a jogász szakember a konkrétumokat - amikhez nekünk semmi közünk - mérlegelve úgy látja, hogy veszett fejsze nyele, szélmalomharc, akkor meg nem vágnék bele.



Egyik esetben se itt kérnék - INGYEN, arctalanul, névtelenül - tanácsot,mert ha rosszul jössz ki a helyzetből egy megfogadott itteni tanács nyomán, akkor a kutya nem fog jelentkezni, hogy én adtam a tanácsot, vállalom a következményeket. Itt mindenki anonim, nincs neve, arca, kora, nincsenek személyi adatai.

2023. okt. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Justinianus ***** válasza:
100%

"Ezt hogy kell értelmezni?"

Az ilyen felmondást a munkavállaló köteles megindokolni. A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számára a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeire tekintettel aránytalan sérelemmel járna.

Pl. az eddigi 8-16 órás munkaidő-beosztást 6-14 órásra módosítja az új munkáltató, így az egyedül élő munkavállaló a gyermekét nem tudja fél nyolcra bevinni az óvodába és fél ötkor elhozni.

A munkaszerződés alapvetően három dolgot tartalmaz: munkakör, munkabér, munkavégzés helye. Munkafeltételeket (munkavállalói jogok és kötelezettségek) KSZ, üzemi megállapodás, (egyoldalú) munkáltatói nyilatkozat, munkáltatói utasítás, stb. határoz meg.

A "nem szeretnék tovább nekik dolgozni", "a végkielégítést jogosnak érzem" valószínűleg ezen feltételrendszeren kívül helyezkedik el.

2023. okt. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!